ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין רחל זילבר נגד אבנר נטר :

החלטה בתיק רע"א 5369/14

לפני: כבוד השופט נ' הנדל

המבקשים:
1. רחל זילבר

2. משה שיוביץ יורש המנוחה מאירה שיוביץ ז"ל

נ ג ד

המשיבים:
1. אבנר נטר

2. עו"ד יורם וסרצוג

בקשה לעיכוב ביצוע ובקשת רשות ערעור על החלטת בית המשפט המחוזי בתל אביב מיום 24.07.2014 ברע"א 18996-07-14

בשם המבקשים:
בעצמם

בבית המשפט העליון

החלטה

1. המבקשים ומשיב 1 הם בעלים במשותף של מגרש. בית משפט השלום הורה על פירוק השיתוף, ומינה את משיב 2 לכונס נכסים לשם מימוש הפירוק. בהתאם להנחיית בית משפט השלום החל הכונס בהליך התמחרות, ופרסם הזמנה פומבית להציע הצעות לרכישת המגרש. בהמשך הגישו המבקשים לבית משפט השלום בקשה להעביר את הכונס מתפקידו. הבקשה נדחתה (ת"א 26546-01-13, כבוד השופט י' קורן). בקשת רשות ערעור שהוגשה לבית המשפט המחוזי – נדחתה אף היא (רע"א 18996-07-14, כבוד השופט ח' טובי). מכאן בקשת רשות הערעור שבפניי (להלן: הבר"ע).

2. במסגרת הבר"ע נטען כי הכונס פועל לרעת המבקשים ומתעלם מדרישותיהם. כמו כן נטען כי נפלו פגמים חמורים בהתמחרות, וכי הכונס ניהל את ההתמחרות תוך הסכמה שבשתיקה לאותם פגמים. יחד עם בקשת רשות הערעור הוגשה בקשה לעכב את המשך ההתמחרות, עד להכרעה בבר"ע.

3. עיינתי בבקשות ובחומר המצורף, ולא מצאתי עילה להתערבות בהחלטת ערכאות קמא. הרושם המתקבל הוא כי הבקשה להדיח את כונס הנכסים מתפקידו נטענה בבית משפט השלום בלא תשתית עובדתית וראייתית של ממש, ובלא שהמבקשים יביאו תימוכין מוצקים לטענות הקשות שהעלו כנגד הכונס. משזהו המצב, אינני סבור כי יש מקום להתערבות. אוסיף כי נראה על פני הדברים שבמסגרת הבר"ע שלפניי מעלים המבקשים טענות נוספות כנגד הכונס, אשר ייתכן והן מתבססות על עובדות שהתרחשו לאחר מתן החלטתו של בית משפט השלום או אף לאחר שניתנה החלטת בית המשפט המחוזי. אם זהו המצב - סבורני כי המסגרת הדיונית הנוכחית, בקשה למתן רשות ערעור בגלגול שלישי, איננה "הפורום הראוי" לדון ולהכריע בטענות מעין אלו. זאת מבלי להביע כל עמדה לגבי נכונות הטענות, והאם ראוי לסגת מהן.

4. לנוכח האמור, בקשת רשות הערעור נדחית. משהגעתי לתוצאה זו, ובשים לב לנימוקיי שפורטו, הבקשה לעיכוב ביצוע נמחקת. אין צו להוצאות.

ניתנה היום, ‏ט"ו באב התשע"ד (‏11.8.2014).


מעורבים
תובע: רחל זילבר
נתבע: אבנר נטר
שופט :
עורכי דין: