ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין עמוס וסרמן נגד מזכירות בית המשפט העליון :

החלטה בתיק בש"א 2372/04

בפני: כבוד השופט א' ריבלין

המערער:
עמוס וסרמן

נ ג ד

המשיבה:
מזכירות בית המשפט העליון

בקשה לפי תקנה 421 לתקנות סדר דין אזרחי, תשמ"ד-1984 לקבלת ערעור מצ"ב – כערעור בזכות שהוגש במועד

בשם המבקש: בעצמו

בבית המשפט העליון

החלטה

המערער מעוניין להשיג על פסק-דין של בית המשפט המחוזי, אשר בו נדחה ערעורו על החלטת רשמת בית המשפט המחוזי, אשר דחתה את בקשתו לפטור מהפקדת ערבון. המערער פנה לבית משפט זה בהליך של ערעור, חלף הליך של בקשת רשות ערעור, כנדרש. ההליך לא נתקבל לרישום על-ידי מזכירות בית משפט זה, והמבקש מלין על כך בפני. מסתבר, כי כבוד הרשם עודד שחם דחה בקשה לקבל את ההליך לרישום, ונראה כי יש לראות את ההליך הנוכחי כערעור על החלטת הרשם (המבקש סומך ערעורו על תקנה 421 לתקנות סדר הדין האזרחי, תשמ"ד-1984). כך או כך, עיינתי בנימוקי הערעור, ולא מצאתי בהם ממש.

מדובר, כאמור, בהשגה על פסק-דין של בית משפט מחוזי, ביושבו כערכאת ערעור על החלטת רשמת בית המשפט המחוזי. על נסיבות אלה חולש בסעיף 96(ד) לחוק בתי המשפט [נוסח משולב], תשמ"ד-1984, הקובע כי הערעור יכול שיוגש אך ורק ברשות. המערער תומך יתדותיו בבש"א 7338/01 וינברג-דורון ושות' נ' צבי כהנא, עו"ד, פ"ד נו(2) 913, אולם אין הנדון שם דומה לענייננו.

הערעור נדחה, אפוא. גם הבקשה לעיכוב ביצוע פסק-דינו של בית המשפט המחוזי דינה להידחות, ולוּ משום שככל שניתן להבין, לא הוגשה בקשה קודמת, לעיכוב ביצוע, לבית המשפט המחוזי.

אין צו להוצאות.

ניתנה היום, ‏‏‏א' סיוון, תשס"ד (23.3.2004).


מעורבים
תובע: עמוס וסרמן
נתבע: מזכירות בית המשפט העליון
שופט :
עורכי דין: