ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין רפאל כהן נגד מדינת ישראל :

החלטה בתיק דנ"פ 2278/04

בפני: כבוד השופט א' מצא

העותר:
רפאל כהן

נ ג ד

המשיבה:
מדינת ישראל

עתירה לקיום דיון נוסף בפסק-דינו של בית-המשפט העליון
מיום 19.2.04 בע"פ 4994/03 ובע"פ 6300/03 שניתן על-ידי
כבוד השופטים ד' דורנר, ד' ביניש והשופט ס' ג'ובראן

בשם העותר: עו"ד י' גולן

בבית המשפט העליון

החלטה

בשל חלקו בפעילותה של רשת סוחרי סמים בינלאומית הורשע העותר בשורה של עבירות חמורות. בית-המשפט המחוזי גזר עליו, בין היתר, ארבע-עשרה שנות מאסר, מתוכן אחת-עשרה שנים לריצוי בפועל. העותר והמשיבה ערערו על גזר-הדין לבית-המשפט העליון. ערעורו של העותר נדחה וערעורה של המשיבה התקבל. עונשו של העותר הוחמר והועמד על שש-עשרה שנות מאסר לריצוי בפועל. מכאן העתירה לדיון נוסף בפסק-הדין, שבהחלטת כבוד הנשיא הועברה לעיוני.

טענתו של העותר היא, כי בשל טעות עובדתית של בית-המשפט נוצר "פער קיצוני ובלתי-מוסבר" בין העונש שהוטל עליו לבין העונש שהוטל על אחד משותפיו, שלדבריו היה "בדרגה שווה לכל דבר ועניין" לדרגתו שלו בהיררכיה העבריינית, ושעליו נגזרו שלוש-עשרה שנות מאסר, מתוכן עשר שנים לריצוי בפועל בלבד.

דין העתירה להידחות. בגוזרו את עונשו של העותר, ובנמקו את הפער שבינו לבין העונש שנגזר על שותפו, לא קבע בית-המשפט העליון כל הלכה, והעותר אף אינו טוען אחרת. טענתו של העותר לטעות עובדתית של בית-המשפט ולאי-שוויון בענישה היא טענת ערעור מובהקת, אך כידוע, דיון נוסף נועד לליבונן של הלכות משפטיות שנקבעו על-ידי בית-המשפט העליון ולא לערעור נוסף על פסק-דינו.

העתירה נדחית.

ניתנה היום, י"ז בניסן תשס"ד (8.4.04).


מעורבים
תובע: רפאל כהן
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: