ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין יוסף חדד נגד ביטוח הישיר איי.די.איי.חברה לביטוח בע"מ :

החלטה בתיק רע"א 9698/03

בפני: כבוד השופט א' ריבלין

המבקש:
יוסף חדד

נ ג ד

המשיבות:
1. ביטוח הישיר איי.די.איי.חברה לביטוח בע"מ

2. אבנר איגוד לביטוח נפגעי רכב בע"מ

בקשת רשות ערעור על החלטת בית המשפט המחוזי בתל-אביב-יפו מיום 1.9.2003 בת.א. 1568/02 שניתנה על-ידי כבוד השופטת רות לבהר שרון

בשם המבקש: עו"ד נעמי אלסטר
בשם המשיבות: עו"ד אהוד שטיין

בבית המשפט העליון בירושלים

החלטה

המבקש נפגע בתאונת דרכים, והגיש תביעה לפי חוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים, תשל"ה-1975 (להלן: חוק הפיצויים). המבקש עתר למינוי מומחים רפואיים בתחומים שונים, ובכלל זה נוירולוגיה ו"נוירופסיכולוגיה". בית המשפט מינה מומחים במקצת מן התחומים המבוקשים, ובכלל זה מומחה מתחום הנוירולוגיה, וזאת – כך נאמר בהחלטה – "שכן נתגלה כי לתובע פגיעת ראש והוא איבד הכרתו ונמצא דימום בגולגולת". בית המשפט הורה למומחה זה לחוות דעתו בשאלת הצורך במינוי מומחים נוספים. המומחה בתחום הנוירולוגיה אכן הגיש חוות דעת, ואז הגיש המבקש בקשה נוספת למינוי מומחה בתחום ה"נוירופסיכולוגיה". בית המשפט המחוזי דחה את הבקשה, בקבעו כי "אין מקום בשלב זה למינוי מומחה נוסף".

כנגד החלטה זו מלין המבקש. לטענתו, הוגשו על ידו מסמכים רפואיים המלמדים כי הוא סובל מבעיות בתחום ה"נוירופסיכולוגיה". ואכן, נראה כי באלה די לכאורה כדי לשמש ראשית ראיה לצורך במינוי מומחה בתחום הפסיכיאטריה או למצער לצורך בקיום מבדקים פסיכולוגיים אשר ישמשו את המומחים שכבר נתמנו. בית המשפט המחוזי לא סגר את הדלת בפני המבקש, בעניין זה, שכן החלטתו מתייחסת "לשלב זה". ניתן להניח איפוא כי בית המשפט ישקול את הצורך האמור בשלבים הבאים. בנתון לכך נדחית הבקשה. אין צו להוצאות.

ניתנה היום, כ"ב בניסן תשס"ד (13.4.2004).


מעורבים
תובע: יוסף חדד
נתבע: ביטוח הישיר איי.די.איי.חברה לביטוח בע"מ
שופט :
עורכי דין: