ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד מיכה מכלוף כהן :

בפני כבוד השופטת רבקה איזנברג
המבקשת
מדינת ישראל
נגד

החשוד
מיכה מכלוף כהן


נוכחים: מטעם המבקשת – רס"מ צהל שמו
מטעם החשוד – הובא ועו"ד ארז מושקוביץ – סנגוריה ציבורית

פרוטוקול

נציג המשטרה לאחר שהוזהר: חוזר על האמור בבקשה. מגיש את תיק החקירה והצהרת תובע לעיון בית המשפט.

חקירה נגדית – אין .

הסנגור מסכם: כפי שמוצהר בהצהרת התובע, החקירה הסתיימה. המדובר במי שנתון, בכל מקרה, במעצר עד תום ההליכים בתיק של בית משפט המחוזי בנצרת, בהסכמתו לפיכך, אין שום סיכוי שהוא הולך לביתו. השאלה היחידה היא השוני בסטטוס של עצור עד תום ההליכים שנמצא באגף עם תנאים יותר טובים לבין עצור ימים שאין לו שום פריבילגיות ושום תנאי והוא כלוא 23 שעות ביממה. אבקש לדחות את הבקשה להארכת מעצר ולחילופין, לצמצם באופן משמעותי את התקופה המבוקשת שכן, התיק נמצא אצל התובע מזה מספר ימים והוא יכול היה להגיש את כתב האישום כבר היום.

החוקר: התנאים בהם הוחזק אפשרו לו למעשה את ביצוע העבירה של הטרדה ואיומים. כל בקשה של המשיב בענין תידון בבקשה למעצר עד תום ההליכים.


החלטה
זוהי בקשת להארכת מעצרו של החשוד מכוח הצהרת תובע.

לאחר שעיינתי בחומר החקירה ושמעתי את טענות הצדדים, שוכנעתי כי קיימות ראיות לכאורה שהחשוד עבר את העבירות המיוחסות לו בבקשת המעצר: איומים, שיבוש הליכי משפט, הטרדת עד, הפרת הוראה חוקית.
שוכנעתי כי קיים יסוד סביר לחשש ששחרור החשוד, או אי מעצרו יסכן את שלום הציבור וכן קיים חשש לשיבוש הליכי משפט, הכל לפי אופי העבירות בהן חשוד החשוד. הצהרת תובע יוצרת עילת מעצר עצמאית ונפרדת.

אינני מוצאת כי טענות ב"כ החשוד לעניין תנאי מעצרו של החשוד בשלב זה יש בהן רלבנטיות להחלטה האם להיעתר לבקשה להארכת מעצר, אם לאו.

יחד עם זאת, לאור הצהרת התובע המפורטת אני סבורה כי אין צורך במלוא הימים.

אני מורה על מעצרו של החשוד עד ליום 29/7/2014 שעה 12:00.

ניתנה והודעה היום כ"ט בתמוז התשע"ד, 27/07/2014 במעמד הנוכחים.

רבקה איזנברג , שופטת


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: מיכה מכלוף כהן
שופט :
עורכי דין: