ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין שמואל לוי נגד סלע טוביה :

החלטה בתיק רע"א 1285/04

בפני: כבוד השופט י' טירקל

המבקש:
שמואל לוי

נ ג ד

המשיב:
סלע טוביה

משיב פורמלי:
ישראל רמון

בקשת רשות ערעור על החלטת בית המשפט המחוזי
בחיפה בבר"ע 852/03 שניתנה ביום 1.1.04 על ידי
כבוד השופט יצחק כהן

בשם המבקש: בעצמו

בבית המשפט העליון

החלטה

1. המשיב נקט הליכי הוצאה לפועל נגד המבקש בלשכת ההוצאה לפועל בעכו, לביצוע פסק דין כספי שניתן נגד המבקש. ראש ההוצאה לפועל (כבוד הרשם א' אוחיון), בהחלטתו מיום 9.12.03, הורה להפחית את התשלום החודשי בו חוייב המבקש לפרוע את החוב הפסוק, מסך של 150 ש"ח לסך של 100 ש"ח לחודש. המבקש ביקש להרשות לו לערער על החלטת ראש ההוצאה לפועל בפני בית המשפט המחוזי בחיפה. המבקש טען כי לאור מצבו הכלכלי הקשה ובהתחשב במצבו הבריאותי הרעוע ראוי היה לבטל את החיוב החודשי לחלוטין או להפחיתו עד למינימום האפשרי. כמו כן העלה המבקש טענות התוקפות את פסק הדין הכספי שניתן כנגדו.

בית המשפט המחוזי (כבוד השופט יצחק כהן), בהחלטתו מיום 1.1.04, דחה את הבקשה להרשות ערעור. המבקש ביקש להרשות לו לערער על ההחלטה.

2. דין הבקשה להרשות ערעור להידחות. העיון בבקשה מראה שכל טענותיו של המבקש בבקשתו להרשות לו לערער מעוגנות בעובדותיה המיוחדות של הפרשה הנידונה וכי אין הן מעוררות שאלה בעלת חשיבות משפטית או ציבורית החורגת מדלת אמותיה של הפרשה (רע"א 103/82 חניון חיפה בע"מ נ' מצת אור (הדר חיפה) בע"מ פ"ד לו(3) 123). לפיכך אין מקום לחזור ולדון בעניין בערכאה שלישית.

גם לעיצומו של עניין לא מצאתי מקום להתערב בהחלטתו של בית המשפט המחוזי. המבקש סמך את טענותיו על מצבו הכלכלי הקשה ומצב בריאותו הרעוע. טענות אלה נבחנו על ידי ראש ההוצאה לפועל שקבע מה שקבע אחרי שהמבקש נחקר לפניו על יכולתו. גם טענותיו של המבקש התוקפות את פסק הדין שהטיל עליו את החיוב הכספי דינן להידחות, שכן הדרך הנכונה לתקוף את פסק הדין היא בהליך של ערעור על פסק הדין עצמו, ולא במסגרת הליכי ההוצאה לפועל.

3. הבקשה להרשות ערעור נדחית.

ניתנה היום, כ"ג בניסן תשס"ד (14.4.04).


מעורבים
תובע: שמואל לוי
נתבע: סלע טוביה
שופט :
עורכי דין: