ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין רבקה פופוביץ נגד הרב אליהו דהן מנהל בתי-הדין הרבניים :

פסק-דין בתיק בג"ץ 2961/04 בבית המשפט העליון בשבתו כבית משפט גבוה לצדק

בפני: כבוד השופט א' מצא

כבוד השופטת א' פרוקצ'יה

כבוד השופטת מ' נאור

העותר:
רבקה פופוביץ

נ ג ד

המשיבים:
1. הרב אליהו דהן מנהל בתי-הדין הרבניים

2. מכון בית יעקב למורות

3. מרכז בית יעקב

עתירה למתן צו-על-תנאי

פסק-דין

השופט א' מצא:
העותרת פוטרה מעבודתה לפני כשלושים שנה. מאז פיטוריה פנתה היא, שוב ושוב, לבתי-דין לעבודה ולבתי-דין רבניים במטרה להביא לידי ביטול פיטוריה. ביום 18.5.1998, לאחר שנים של התדיינויות, פסק בית-הדין הארצי לעבודה לעותרת, על דרך הפשרה, פיצויי פיטורין. המשיבים 2 ו-3 שילמו לעותרת את הסכום שנפסק; אך דעתה לא נחה מהסכם הפשרה והיא שבה ופנתה לערכאות השונות, ובכלל זה גם לבית-משפט זה, בבקשה לבטל את הסכם הפשרה ולחדש את ההליכים בעניינה.

בפנינו עומדת כעת עתירה רביעית מטעם העותרת בעניין פיטוריה. מן האמור בעתירה עולה, כי העותרת הגישה לבית-הדין הרבני הגדול בקשה לקיים דיון חוזר בעניין פיטוריה, וכי בקשתה נדחתה על-ידי דיין יחיד. העותרת שבה ופנתה למשיב 1 (מנהל בתי-הדין הרבניים) בבקשה להביא את בקשתה לדיון חוזר לפני הרכב של שלושה דיינים, אך לטענתה המשיב 1 חדל מלמלא את בקשתה. בעתירה שלפנינו מבקשת העותרת כי בית-המשפט יורה למשיב 1 להעביר את החומר להרכב בית-הדין, לקיום דיון חוזר בעניינה.

דין העתירה להידחות על הסף מחמת היותה טרדנית ומשום שאינה מגלה עילה להתערבותו של בית-משפט זה. על שתיים מעתירותיה הקודמות של העותרת כבר נאמר על ידי בית-משפט זה שהן 'בגדר שימוש לרעה בהליכים', וכך הם פני הדברים גם לגבי העתירה שלפנינו. בשורה של פסקי-דין אשר ניתנו בעניינה של העותרת הובהר - הבהר היטב - כי מאז שנפסק לה סכום הפיצויים, שוב אין מקום לקיום הליכים משפטיים בעניין פיטוריה. עתירתה האחרונה נדחתה על-ידי בית-משפט זה ביום 30.10.2001, ואין בדחיית בקשתה האחרונה על-ידי המשיב 1 כדי להקים לה עילה להתדיינות נוספת לפני בית-משפט זה.

העתירה נדחית. משום אופיה הטרדני של העתירה, שיש בה משום שימוש חוזר לרעה בהליכים, החלטנו לחייב את העותרת לשלם למדינה הוצאות בסך 2000 ₪.

ניתן היום, כ"ד בניסן תשס"ד (15.4.04).

ט ת


מעורבים
תובע: רבקה פופוביץ
נתבע: הרב אליהו דהן מנהל בתי-הדין הרבניים
שופט :
עורכי דין: