ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין רפאל פריג' נגד "כל הזמן" :

החלטה בתיק רע"א 2572/04

בפני: כבוד הרשם עודד שחם

המבקש:
רפאל פריג'

נ ג ד

המשיבים:
1. "כל הזמן"

2. הוצאת מעריב מקומונים בע"מ

3. ירון בסקינד

4. אבי זילברברג

5. גדעון ספירו

בקשה להקטנה סכום עירבון

בבית המשפט העליון בירושלים

החלטה

בפניי בקשה להקטנת ערובה. המבקש חויב בהפקדת ערבון בסך של 20,000 ₪ במסגרת ההליך שבכותרת. לטענתו, הוא עורך דין מתחיל, אשר אין בידו הסך הנדרש. לטענת המבקש, השאלה שמעלה ההליך היא נכבדה, ועל כן הוא עותר להפחתת הערבון לסך של 5,500 ₪, הוא שכרו החודשי.

אין הבקשה מצביעה על חוסר יכולת כלכלית להפקיד את הערבון. התמונה הכללית העולה מן הבקשה או נספחיה אינם של מצוקה כלכלית. המבקש לא מסר פרטים ברורים אודות נכסים וחסכונות בבעלותו ובבעלות רעייתו. צודקים המשיבים בטענתם, כי לא נמסרו פרטים של ממש בדבר הכנסותיו של המבקש בשנת 2003, ולא צורפו תלושי שכר של אשתו. אף לא נמסרו דפי חשבון המתייחסים לתקופה ממשית, ואשר ניתן לדלות מהם תמונה משמעותית ביחס למצבו הכלכלי של המבקש. אכן, מעצם הצעתו של המבקש להפקיד ערבון מופחת עולה קיומה של יכולת כלכלית, אשר מקורה לא הובהר עד תום. לא הובהר גם האם ניסה המבקש לגייס את סכום הערבון מאת צדדים שלישיים.

במצב זה לא אוכל לקבוע כי המבקש הוכיח אי יכולת להפקיד ערבון בסכום שנקבע. עם זאת, בשים לב לכך שלא נפסקו הוצאות בערכאה הקודמת, ולכך שבהליך יש, על פניו, טענות הראויות להישמע, ניתן להפחית את גובה הערבון לסך של 10,000 ₪. סכום זה יופקד תוך 15 ימים מקבלת החלטה זו, ולא – יידחה ההליך, בלא צורך בכל הודעה נוספת.

ניתנה היום, כ"ד בניסן תשס"ד (15.4.2004).


מעורבים
תובע: רפאל פריג'
נתבע: "כל הזמן"
שופט :
עורכי דין: