ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין עיד עבודה נגד מדינת ישראל :

בפני כבוד השופט יורם צלקובניק
העורר
עיד עבודה (עציר)

נגד

המשיבה
מדינת ישראל


נוכחים:
ב"כ המשיבה פקד ברבן יצחק
בהעדר העורר
ב"כ העורר עו"ד אחסן ווהבה בשמו של עו"ד ליסטר

פרוטוקול

ב"כ העורר:
אני בשמו של עו"ד ליסטר שהודיע לי שהוא נמצא בבימ"ש בת"א ונבצר ממנו להגיע.
אני מצהיר לפרוט' כי בנסיבות שנוצרו אנו נבקש לקיים את הדיון בהעדר העורר.
לגוף העניין אני חוזר על נימוקי הערר ואני סבור שנסיבות מקרה זה לא קמה עילת מעצר של מסוכנות שתצדיק את המשך מעצרו.
אין מחלוקת שכך עולה מהתשובות של המשיבה שמדובר במשיב שעוסק באיסוף מתכות למחייתו. נכון שאלה שברים של תחמושת או נשק, אך אין חלילה טענה שמזה אפשר להרכיב תחמושת או שיש למשיב כוונה כזאת. זה לא עלה. לכן אני סבור שאין כאן עילת מעצר. ניתן להעמיד אותו לדין על נהיגה בפסילה מבלי שתוגש בצידו של כתב האישום בקשת מעצר. מעצר יש לו תכלית מניעתית ולא הרתעתית ואני סבור שגם בהנתן העבירות האלה, אין מקום להשארותו במעצר ואין בכוונת המשיבה לעוצרו עד תום ההליכים, הדברים נכונים גם כאשר בוחנים את העבר ואת המאפיינים של האיש עצמו. לא מדובר בעבריין מועד. אני למד כי העבירה האחרונה שלו היא משנת 2006. אין כאן עילה שתצדיק את מעצרו. לכן בקשתנו היא שביהמ"ש יקבע תנאים המשך התייצבות להליך ויוגש כתב אישום במסלול הרגיל.
ב"כ המשיבה:
מדובר בעורר שנהג ברכב כשהוא פסולה מנהיגה. הרכב הורד מהכביש. נתפס ברכב רכוש החשוד כגנוב, הכולל תחמושת שטרם ידוע מאיפה נלקחה.
נכון שההרשעה האחרונה היא משנת 2006 אך יחד עם זאת, הוגש נגדו כתב אישום בשנת 2014 על החזקת סם לצריכה עצמית והדברים הללו מצביעים על מסוכנות.

#2#>
החלטה
ערר כנגד החלטת בית משפט קמא מיום 26/7/2014 לפיה ייעצר העורר עד ליום 28.7.14 שעה 14:00.
העורר נתפס כשברכבו 70 חלקים של פצצות ופגזים. בנוסף נתפס סכין, ורדיו שנחשד כגנוב; העורר נהג בזמן פסילה, על פי הנטען, והרכב בו נהג היה לא מורשה בנסיעה.
על פי הנטען במסגרת הערר, העורר עוסק באיסוף מתכות ואין מקום לייחס לו החזקת חלקי נשק למטרות פסולות; כי ניתן להורות על הגשת כתב אישום ללא צורך בהמשך מעצר וכי עברו הפלילי של העורר אינו מכביד;.

עיינתי בחומר הראיות, וככל שטען העורר בחקירתו כי מצא את חלקי הנשק במצבור כלשהו, באיזור הנגב, הרי שריכוז חלקי הנשק, החשד להחזקת רכוש גנוב והחזקת הסכין, מצדיקים מיצוי החקירה, ובנסיבות אלה, אין במשך המעצר עליו הורה בית משפט קמא, משום הכבדה שאינה מידתית. אציין כי בעבירות הקשורות ברכב יש כדי להצביע על מסוכנות, אולם אלה כשלעצמן, אינן מצדיקות המשך מעצר.

נוכח האמור הערר נדחה.

ניתנה והודעה היום כ"ט תמוז תשע"ד, 27/07/2014 במעמד הנוכחים.

יורם צלקובניק , שופט


מעורבים
תובע: עיד עבודה
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: