ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מורן בכר נגד מדינת ישראל :


בפני כבוד השופטת בכירה רובין לביא

מבקשים

מורן בכר

נגד

משיבים

  1. מדינת ישראל
  2. מאור אינדפורקר

החלטה

נתקבלה תגובת הסנגורית המחוזית להחלטתי בדבר העיכוב שנגרם בדיון בהארכת המעצר בשל הצורך במתן ייצוג של סנגור ספציפי בתיק זה ,ובכלל.
אף שאיני מסכימה עם התפיסה המובעת בה, כאילו קיימים יחסי אמון מיוחדים בין הסנגור התורן לעצור , שייעץ לו בטרם נחקר, באופן שלכן סנגור ציבורי תורן אחר לא יכול לייצגו- לא אוכל להתעלם מכך שמדובר בתפיסה לגיטימית של הסנגוריה.
הבעיה הינה כי כתוצאה מתפיסה זו , נותר ים עצורים, לעיתים שעות ארוכות ,במעצר- אף מעבר לתקופת המעצר , באופן שהמעצר הופך בלתי חוקי - זאת בעת שסנגור תורן , ששכרו משולם מקופת המדינה –יושב מובטל.
מדובר בנושא עקרוני, העולה מידי תורנות , גם בשאלה אם מוצדק להחזיק עצור- לעיתים קרובות מעבר לשעות המעצר- כדי להמתין לסנגור דובר ערבית, בעת שממתין באולם מתורגמן לערבית וסנגור תורן, ואף הוצאתי על כך מספר החלטות בעבר ונעניתי כי זו המדיניות של הסנגוריה הציבורית.
כדי למנוע תופעות כאלה, ודומות, הצעתי בעבר שימצא גורם מתאם בין המשטרה,ביהמ"ש,הסנגוריה הציבורית ,עוה"ד הפרטיים וביהמ"ש- אך הצעתי לצערי לא התקבלה.
בשל התפיסות האתיות השונות סבורתני כי ראוי שנושא זה יובא בפני וועדת האתיקה של לשכת עורכי הדין ולכן העתק החלטה זו למנהל בתי המשפט.
יש לצרף לה את תגובת הסנגורית המחוזית ופרוטוקול הדיון.
העתק החלטה זו לצדדים וכן לנשיא אביחי דורון ולסג"נ כהן.

ניתנה היום, כ"ו תמוז תשע"ד, 24 יולי 2014, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: מורן בכר
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: