ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין יעקב שוורצברג נגד בר יוחנן :

בפני כבוד סגנית הנשיאה עירית כהן

התובע
יעקב שוורצברג
ע"י ב"כ עו"ד גנסין ואח'

נגד

הנתבעים

  1. בר יוחנן
  2. קרנית-קרן לפיצוי נפגעי תאונת דרכים

ע"י ב"כ עו"ד עוזי לוי

שולחת ההודעה לצדדים שלישיים

קרנית קרן לפיצוי נפגעי תאונות דרכים

הצדדים השלישיים
נגד

  1. בר יוחנן
  2. בר ליהי
  3. הלל דוד בוזגלו

החלטה

לפניי בקשת התובע למינוי מומחה מטעם בית המשפט בתחום רפואת הכאב.
בתיק זה מונו עד כה שלושה מומחים, ד"ר סול יברובסקי בתחום הפסיכיאטריה, ד"ר מיכל עמית כהן בתחום האורטופדיה ופרופ' נתן בורנשטיין בתחום הנוירולוגיה.
ד"ר מיכל עמית כהן קבעה כי לתובע נכות בגובה 5% בגין הגבלת תנועות בעמוד שדרה צווארי ו- 5% בגין הגבלת תנועות בעמוד שדרה מותני.
פרופ' בורנשטיין קבע כי לתובע לא נותרה נכות צמיתה בתחום הנוירולוגיה.
ד"ר יברובסקי קבע כי לתובע נכות בגובה 1% כתוצאה מהתאונה.
הבקשה מבוססת על תשובה של המומחה בתחום הפסיכיאטריה, ד"ר סול יברובסקי לפיה: "מהתרשמותי, מר שוורצברגר סובל בעיקר ממוגבלות פיזית שבאה לידי ביטוי בכאבים כרוניים.. הוא אינו יכול לעמוד בדרישות הפיזיות שמתבקשות במקום עבודתו ולכן מודאג שמא יפוטר בשל כך... אני ממליץ על הפניה למרפאת כאב ."
מאחר וד"ר מיכל עמית כהן היא שקבעה את המוגבלות הפיזית, אשר בגינה המליץ ד"ר יברובסקי את שהמליץ, ניתנה על ידי החלטה לפיה בטרם תידון הבק שה, תחווה ד"ר עמית כהן את דעתה בשאלה האם יש מקום למינוי מומחה בתחום הכאב.
בתשובה לשאלה שנשאלה השיבה המומחית כי: "הנכות האורטופדית נקבעה גם בהתייחס לתלונות התובע, כולל התלונות על כאב. אני מסכימה עם ד"ר יברובסקי כי טיפול במרפאת כאב עשוי לסייע לתובע, אך איני חושבת שיש מקום למינוי מומחה כאב לצורך קביעת נכות בתיק זה בהתייחס לממצאים האורטופדיים."
התובע התלונן על כאבים בפני שלושת המומחים שמונו והם נתנו את דעתם לתלונות אלה.
מחוות הדעת והחומר הרפואי שהוגש עולה כי התובע טופל והיה במעקב במרפאות אורטופדיה, אף אוזן גרון, פסיכיאטריה ונוירולוגיה. הוא לא טופל במרפאת כאב.
ד"ר יברובסקי לא המליץ על מינוי מומחה בתחום הכאב, אלא על הפניית התובע למרפאת כאב, המלצה אשר אליה הצטרפה ד"ר עמית כהן.
ד"ר עמית כהן הוסיפה, אמנם, בתשובתה, כי נושא כאבי הראש, כפי שצוטט פרופ' בורנשטיין אינו בתחום מומחיותה, אולם פרופ' ברונשטיין לא קבע לתובע נכות, למרות שגם בפניו התלונן התובע על כאבים.
לאור תשובתה של ד"ר עמית כהן ובהיעדר אינדיקציה למינוי מומחה בתחום הכאב פרט לתלונות התובע , אשר זכו להתייחסות מצד המומחים שמונו , אני דוחה את הבקשה. ראו לעניין זה את רע"א 7250/12 רפסון נ' מנורה חברה לביטוח בע"מ (פורסם במאגרים, 17.12.12).

ניתנה היום, כ"ט תמוז תשע"ד, 27 יולי 2014, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: יעקב שוורצברג
נתבע: בר יוחנן
שופט :
עורכי דין: