ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אליאס עיסא רושרוש נגד מרטין וידרקר :

החלטה בתיק ע"א 4833/14 בבית המשפט העליון

לפני: כבוד השופט י' עמית

המערער:
אליאס עיסא רושרוש

נ ג ד

המשיבים:
1. מרטין וידרקר

2. לשכת רישום המקרקעין בחיפה

בקשה לעיכוב ביצוע פסק דינו של בית המשפט המחוזי בחיפה בתיק ה"פ 27061-08-13 שניתן ביום 29.5.2014 על ידי כבוד השופטת י' קראי-גירון

בשם המבקש:
עו"ד מרזוק חיכאם

בשם המשיב 1:
עו"ד בועז כהן

החלטה

1. לזכות המבקש נרשמה ביום 21.7.2013 הערת אזהרה על מקרקעין הרשומים על שמו של המשיב 1 (להלן: המשיב), תושב חוץ בעל דרכון גרמני. בית משפט קמא קבע בפסק דינו כי הערת האזהרה נרשמה שלא כדין, ודחה את גרסתו של המבקש כי הערת האזהרה נרשמה על שמו מכוחה של עסקת מכר שנערכה בשנת 1995 בין אימו המנוחה לבין מרטין וידרקר, הבעלים הרשום של המקרקעין. כן נדחתה טענת המבקש לפיה המשיב אינו מרטין וידרקר האמיתי. לאור זאת, הורה בית משפט קמא למחוק את הערת האזהרה הרשומה על שם המבקש.

2. המבקש הגיש ערעור לבית משפט זה ובד בבד עתר לעיכוב ביצוע פסק הדין עד להכרעה בערעור, היא הבקשה שלפניי (לאחר שבית משפט קמא דחה את בקשתו לעיכוב ביצוע).

3. מבלי לקבוע מסמרות, דומה כי סיכויי הערעור נמוכים, ובהחלטתי מיום 16.7.2014 דחיתי את הבקשה להותיר את הערת האזהרה של המבקש על כנה.

עם זאת, בהתחשב בכך שהתיק קבוע לקדם ערעור בפני לחודש דצמבר שנה זו, ועל מנת למנוע בשלב זה דיספוזיציה במקרקעין, אני מורה למשיב להימנע מלבצע עסקה במקרקעין עד להכרעה בערעור.

האמור לעיל הוא בכפוף לכך שהמבקש יפקיד את הערבון שנקבע בתיק לצורך שמיעת הערעור במועד שנקבע להפקדת הערבון, וכן בכפוף לכך שהמבקש יפקיד עד ליום 1.9.2014 את סכום ההוצאות בסך של 30,000 ₪ שנפסק על ידי בית משפט קמא, על מנת להבטיח נזקי המשיב אם וככל שהערעור יידחה.

ניתנה היום, ג' באב התשע"ד (30.7.2014).


מעורבים
תובע: אליאס עיסא רושרוש
נתבע: מרטין וידרקר
שופט :
עורכי דין: