ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מיקי גיא נגד עו"ד איתי פריימן :

החלטה בתיק ע"א 2752/14

לפני: כבוד הרשם גיא שני

המערער:
מיקי גיא

נ ג ד

המשיבים:
1. עו"ד איתי פריימן, נאמן

2. אסנת גיא

3. כונס הנכסים הרשמי

בקשה לפטור מאגרה ועירבון

בבית המשפט העליון בירושלים

החלטה

לפניי בקשה לפטור מתשלום אגרה ומהפקדת עירבון. הבקשה הוגשה במסגרת ערעור על החלטה של בית המשפט המחוזי בחיפה, שבה הורה על פירוק השיתוף בין המערער – החייב בהליך פשיטת הרגל – לבין רעייתו בבית מגורים בקריית טבעון. המשיבים 1 ו- 3 הגישו תגובה לבקשה.

עיינתי בטענות הצדדים ובאתי לכלל מסקנה כי אין מקום למתן פטור מלא מאגרה ומעירבון. אמנם, מדובר בבעל-דין המצוי בהליכי פשיטת רגל, אשר שהה תקופה מסוימת בבית האסורים, ולדבריו אינו עובד כעת ואינו מיוצג בשל חסרון כיס. אולם, לא זו בלבד שהבקשה אינה נתמכת בתצהיר, אלא שהפירוט בה לגבי המצב הכלכלי דל יחסית, והיא נתמכת באסמכתאות מעטות וחלקיות ביותר (רישיון אסיר ומספר תלושי משכורת משנת 2013). למעשה, אין בבקשה פירוט מבוסס ועדכני לגבי נתונים כגון מקורות מחייה, הוצאות ורמת החיים של המערער ומשפחתו (יצוין כי המשיב מפנה לסעיף 5 להודעת הערעור, שם מצוין כי משפחתו של המערער מנויה בבריכה ומועדון כושר בקריית טבעון). מעבר לכך, אין בסיס לקבוע כי המערער אינו יכול להסתייע בסביבה הקרובה – כך למשל בבנו, אשר לפי האמור בבקשה הוא בעל חברה (ראו בש"א 6411/11 שני נ' עו"ד חבר, נאמן לנכסי החייב (3.10.2011); בש"א 9998/09 ונדר נ' בנק דיסקונט למשכנתאות בע"מ (17.12.2009)). עוד אציין, כי המערער הציע הסדר נושים בסכום גבוה בהרבה משיעור העירבון.

לאור האמור, אין מקום לפטור את המערער מתשלום אגרה ומהפקדת עירבון, וזאת אף בלי להיזקק לתנאי הנוסף – המצטבר – שעניינו סיכויי ההליך. למרות זאת, בנסיבות העניין מצאתי לנכון להפחית את סכום האגרה ל- 1,000 ₪, ולהעמיד את העירבון על סכום מתון של 8,000 ₪. האגרה תשולם והעירבון יופקד תוך 21 ימים מעת המצאת החלטה זו (ימי הפגרה במניין), שאם לא כן יימחק ההליך או יירשם לדחייה, לפי העניין, ללא הודעה נוספת.

ניתנה היום, ב' באב תשע"ד (29.7.2014).

גיא שני, שופט

ר ש ם


מעורבים
תובע: מיקי גיא
נתבע: עו"ד איתי פריימן
שופט :
עורכי דין: