ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין שלום מכלוף נגד כונס הנכסים הרשמי :

החלטה בתיק ע"א 118/14

לפני: כבוד הרשם גיא שני

המערער:
שלום מכלוף

נ ג ד

המשיבים:
1. כונס הנכסים הרשמי

2. עופר שפירא עו"ד נאמן

בקשה לפטור מאגרה ועירבון

בבית המשפט העליון בירושלים

החלטה

הועברה לטיפולי הבקשה שהוגשה בתיק זה לפטור מהפקדת עירבון. אציין, כי המשיב 1 הגיש תגובה לבקשה, שבה הוא מתנגד למתן פטור מעירבון, אך מסכים להפחתת סכום העירבון. לעומת זאת, המשיב 2 לא מסר תגובה לגוף הבקשה (ראו הודעת המשיב 2 מיום 28.1.2014, החלטות כבוד הרשמת בנמלך בעניין המצאת כתבי בי-דין למשיב 2, והודעת המערער מיום 15.5.2014 בדבר ביצוע המצאה).

עיינתי בחומר שבתיק ולא ראיתי ליתן פטור מלא במקרה זה. אמת, מדובר בערעור המופנה נגד החלטה בזיקה להליכי פשיטת רגל. כמו-כן, לא נעלמה מעיני העובדה שהמערער מיוצג על-ידי הלשכה לסיוע משפטי. אולם, כפי שנפסק פעמים רבות, נתונים אלה כשלעצמם אינם מייתרים את החובה להציג תשתית עובדתית וראייתית מלאה לעניין המצב הכלכלי, לרבות האפשרות להסתייע בסביבה הקרובה. בבקשה שלפניי אין תשתית כזו, ולמעשה הבקשה היא לאקונית ואינה נתמכת במסמך כלשהו פרט להודעת הלשכה לסיוע משפטי. לא מיותר להזכיר, כי לפי קביעת בית המשפט קמא, גם בהליך פשיטת הרגל עצמו לא הקפיד המערער על הגשת דו"חות כנדרש.

לכל האמור מתווסף נתון נוסף, והוא שכבוד השופט עמית קבע בהחלטתו מיום 18.2.2014 כי סיכויי הערעור אינם גבוהים.

אשר על כן, אין בידי ליתן פטור מלא מהפקדת עירבון. עם זאת, מצאתי לנכון לקבוע עירבון בשיעור מתון, בהתחשב בנסיבות. העירבון יעמוד אפוא על סך של 3,000 ₪. סכום זה יופקד תוך 21 ימים מעת המצאת החלטה זו (ימי הפגרה במניין), שאם לא כן יירשם ההליך לדחייה.

ניתנה היום, כ"ט בתמוז תשע"ד (27.7.2014).

גיא שני, שופט

ר ש ם


מעורבים
תובע: שלום מכלוף
נתבע: כונס הנכסים הרשמי
שופט :
עורכי דין: