ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין לוויה קבאגה נגד שירות בריאות כללית :

החלטה בתיק רע"א 2017/14

לפני: כבוד הרשם גיא שני

המבקשים:
1. לוויה קבאגה

2. חסן קבאגה

נ ג ד

המשיב:
שירות בריאות כללית

בקשה לפטור מעירבון

בבית המשפט העליון בירושלים

החלטה

הובאה לפניי בקשה לפטור מהפקדת או לחלופין – להפחתת סכום העירבון (20,000 ₪). הבקשה הוגשה במסגרת בקשת רשות ערעור נגד החלטות של בית המשפט המחוזי מרכז, שעניינן מתן הוראות בדבר גילוי מסמכים ועיון בהם, ודחיית עתירתם של המבקשים למחיקת כתב ההגנה של המשיבה בשל אי-המצאת תצהיר גילוי מסמכים.

כידוע, אחד משני התנאים המצטברים למתן פטור מהפקדת עירבון הוא שסיכוייו של ההליך להתקבל גבוהים. בענייננו, בלי לקבוע מסמרות, לא נראה שסיכויי ההליך מצדיקים מתן פטור מעירבון, ולא מיותר לציין בהקשר זה את העובדה שהמשיבה – כך עולה מתגובתה לבקשה שלפניי – הודיעה לבא-כוח המבקשים על הסכמתה ("לפנים משורת הדין") כי גילוי המסמכים ייעשה בדרך של תצהיר.

בנסיבות אלה, אין בידי לפטור את המבקשים באופן מלא מהפקדת עירבון, וזאת גם בהנחה שמצבם הכלכלי אינו מן המשפרים (אציין כי לא הוכח כדבעי שהמבקשים אינם יכולים להסתייע בסביבה הקרובה – ראו למשל בש"א 6411/11 שני נ' עו"ד חבר, נאמן לנכסי החייב (3.10.2011); בש"א 9998/09 ונדר נ' בנק דיסקונט למשכנתאות בע"מ (17.12.2009)). עם זאת, המבקשים עותרים לחלופין להפחתת סכום העירבון, ולבקשה זו ראיתי להיענות. בנסיבות העניין, העירבון יעמוד על סך של 3,000 ₪. סכום זה יופקד תוך 14 ימים מעת המצאת החלטה זו (ימי הפגרה יבואו במניין), שאם לא כן יירשם ההליך לדחייה.

ניתנה היום, כ"ט בתמוז תשע"ד (27.7.2014).

גיא שני, שופט

ר ש ם


מעורבים
תובע: לוויה קבאגה
נתבע: שירות בריאות כללית
שופט :
עורכי דין: