ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אליהו חברה לביטוח בע"מ נגד חליל המאם :

החלטה בתיק בש"א 4915/14

לפני: כבוד הנשיא א' גרוניס

המבקשת:
אליהו חברה לביטוח בע"מ

נ ג ד

המשיבים:
1. חליל המאם

2. קבוצת המסיעים בע"מ

3. הכשרה חברה לביטוח בע"מ

4. עוזי מלמד

5. אחסאן המאם

6. איילון חברה לביטוח בע"מ

7. שלבן בע"מ

בקשה לאיחוד דיון

תגובת המשיבות 7-6 מיום 22.7.2014

בשם המבקשת: עו"ד איתי שכטר
בשם המשיבות 7-6: עו"ד אלי מרקוביץ

בבית המשפט העליון

החלטה

1. לפניי בקשה לאיחוד דיון בשלושה הליכים, המתבררים בבית משפט השלום בקריות, בבית משפט השלום בירושלים ובבית משפט השלום בכפר-סבא. שלושת ההליכים עוסקים בנזקי רכוש שנגרמו באותה תאונת דרכים, וכל בעלי הדין מסכימים כי יש להורות על איחוד הדיון בהם. עם זאת, נתעוררה מחלוקת בנוגע לזהות בית המשפט שידון בהליכים לאחר איחודם. בעוד שהמבקשת מעוניינת כי הדיון בהליכים לאחר איחודם ייערך בבית משפט השלום בקריות (ולעמדה זו הצטרפו המשיבים 5-1), המשיבים 7-6 (בתשובתם מיום 22.7.2014) מעוניינים שהדיון בהליכים לאחר איחודם יתקיים בבית משפט השלום בכפר-סבא.

2. לאחר ששקלתי בדבר, סבורני שיש לקבל, לעניין זהות בית המשפט שידון בהליכים לאחר איחודם, את עמדת המבקשת. זאת, בעיקר מן הטעם שתאונת הדרכים שבה עוסקים ההליכים התרחשה בצפון הארץ, ומן הטעם שמכתבי הטענות עולה שרובם של הנהגים המעורבים בתאונה הם מצפון הארץ. אומנם, איחוד הדיון בבית משפט השלום בקריות עלול להביא לדחיית מועד הדיון הקבוע באותו בית משפט. זאת, שכן הדיון קבוע שם בפני רשם בכיר, ולאור סכומה של התובענה שהוגשה לבית משפט השלום בירושלים לא יוכלו ההליכים המאוחדים להתברר בפניו. אף על פי כן, נוכח הזיקות של ההליכים השונים לצפון הארץ, סבורני כי יש לקבל את עמדת המבקשת לעניין מקום השיפוט.

3. אשר על כן, הבקשה מתקבלת. הנני מורה מכוח סמכותי לפי תקנה 7 לתקנות סדר הדין האזרחי, התשמ"ד-1984, על העברת הדיון בת"א 31293-08-13 (שלום – ירושלים) ובתא"מ 22434-02-14 (שלום – כפר-סבא) לבית משפט השלום בקריות, ועל איחוד הדיון שם עם תא"מ 42011-12-13 (שלום – קריות). אין צו להוצאות.

ניתנה היום, כ"ט בתמוז התשע"ד (27.7.2014).

א


מעורבים
תובע: אליהו חברה לביטוח בע"מ
נתבע: חליל המאם
שופט :
עורכי דין: