ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין עלית תעשיות בע"מ נגד רשות שדות התעופה-אגף מסחר נכסים ופיתוח עסקי :

החלטה בתיק בר"ם 3767/04
בבית המשפט העליון בירושלים

בפני: כבוד השופטת ד' ביניש

המבקשת:
עלית תעשיות בע"מ

נ ג ד

המשיבות:
1. רשות שדות התעופה-אגף מסחר נכסים ופיתוח עסקי

2. ארק שירותי מזון בע"מ

בקשה לעיכוב ביצוע ובקשת רשות ערעור על החלטת בית המשפט המחוזי בתל-אביב-יפו בבשא 31143/04 מיום 4.4.04 שניתן על ידי כבוד השופט י' זפט

החלטה

בפני בית המשפט המחוזי בתל-אביב-יפו תלויה ועומדת עתירה שהגישה המבקשת, לאסור על המשיבה 2 ובעלי הענין בה, להשתתף במכרז של רשות שדות התעופה שעניינו הפעלת שני דלפקי "פינה מתוקה", בטרמינל החדש המוקם במסגרת פרויקט נתב"ג 2000 (להלן: המכרז השני). בעתירתה טוענת המבקשת כי השתתפות המשיבה 2 במכרז נשוא עתירה זו עומדת בסתירה לתנאי מכרז קודם שפורסם על-ידי הרשות, במסגרתו צוין כי הזוכה בו לא יוכל להציע הצעתו גם במכרז על בית קפה נוסף שאמור היה להיפתח באולם הנוסעים (להלן: המכרז הראשון). לאחר שהוכרז על הזוכה במכרז הראשון, בשל העדר מציעים לנקודות ההסעדה הנוספות, החליטה רשות שדות התעופה לשנות מתכניותיה המקוריות לפתוח בית קפה נוסף באולם הנוסעים היוצאים, ובמקומו הוחלט על הקמת דלפק "פינה מתוקה", בו יימכרו משקות חמים וקרים, גלידות, עוגות ומאפים. במכרז שפרסמה הרשות להקמת אותו דלפק, לא הופיע תנאי סף לפיו הזוכה במכרז הראשון לא יוכל להגיש הצעתו.
המבקשת הגישה לבית המשפט המחוזי בתל אביב – יפו בקשה לצו ביניים כנגד המשך הליכי המכרז. בבקשתה טענה, בין היתר, כי תנאי המכרז השני משנים רטרואקטיבית את תנאי המכרז הראשון, באופן המעניק לזוכה במכרז הראשון, היא המשיבה 2, כוח מונופוליסטי המאפשר לה להציע הצעה טובה יותר מיתר המתחרים במכרז השני. בקשה זו נדחתה על ידי בית המשפט המחוזי (השופט י' זפט) אשר קבע כי לכאורה, היה על הרשות לכלול בין תנאי המכרז השני תנאי סף המונע את השתתפותה של המשיבה 2 או מי מבעלי הענין בה. יחד עם זאת, כך נקבע, לאור העדר המציעים לנקודות ההסעדה האחרות, החלטת הרשות לוותר במכרז החדש על התנאי האמור הנה צעד סביר. עוד ציין בית המשפט כי המכרז הראשון התקיים בתנאי שוויון ואם אמנם המשיבה 2 יוצאת נשכרת מהחלטת הרשות, הרי שזכייה זו לא באה על חשבונה של המבקשת.

מנימוקיו של בית המשפט קמא, לא ראיתי כי יש מקום להיעתר לבקשת עיכוב הביצוע ולבקשת רשות הערעור שהובאו בפניי. על-פני הדברים נראה כי לא נפל פגם בהחלטת רשות שדות התעופה לשנות את מערך ההסעדה ולפתוח את המכרז השני להתמודדות בתגובה למציאות המשתנה. גם מאזן הנוחות אינו נוטה בהכרח לטובתה של המבקשת. פרויקט נתב"ג 2000 עומד על סף סיום ורצוי להימנע ככל האפשר מעיכובים נוספים שיש בהם כדי להשפיע על מועד פתיחת שערי הטרמינל לנוסעים.

אשר על כן, דין בקשת עיכוב הביצוע ובקשת רשות הערעור להידחות.

ניתנה היום, א' באייר התשס"ד (22.4.2004).


מעורבים
תובע: עלית תעשיות בע"מ
נתבע: רשות שדות התעופה-אגף מסחר נכסים ופיתוח עסקי
שופט :
עורכי דין: