ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין תנובה מרכז שיתופי לשיווק תוצרת חקלאית בע"מ נגד יעקב חכם :

החלטה בתיק ע"א 2953/04

בפני: כבוד המשנה לנשיא א' מצא

המערערת:
תנובה מרכז שיתופי לשיווק תוצרת חקלאית בע"מ

נ ג ד

המשיב:
יעקב חכם

בקשה לעיכוב ביצוע פסק-דינו של בית-המשפט המחוזי
בתל-אביב-יפו בת"א 629/98 מיום 28.1.04 שניתן על-ידי
כבוד השופט נ' ישעיה

בשם המערערת: עו"ד ש' תקן ועו"ד ק' בלום
בשם המשיב: עו"ד מ' י' משה

בבית המשפט העליון

החלטה

לפניי בקשה לעיכוב ביצוע פסק-דינו של בית-המשפט המחוזי, ולפיו חויבה המערערת לשלם למשיב סך של 560,000 ₪, בצירוף הוצאות משפט ושכר-טרחת עורך-דין בסך 30,000 ₪. בקשת עיכוב הביצוע, שהוגשה על-ידי המערערת לבית-המשפט המחוזי, נדחתה.

לטענת המערערת, סיכוייה להצליח בערעור שהגישה על פסק-הדין גבוהים, ומאידך קיים חשש שאם אכן תזכה בערעורה, לא יהיה בידי המשיב להחזיר לה את סכום הפיצוי שישולם לו. זאת, לטענתה, משום שהמשיב "הינו אדם קשה יום, אשר העיד על עצמו כי הינו סובל ממחלות רבות, וכי עבודתו במבקשת [המערערת] היתה כל פרנסתו". בבקשתה הציעה המערערת, לחלופין, להפקיד את סכום הפיצוי בקופת בית-המשפט או בחשבון נאמנות שיוחזק בידי אחד מבאי-כוח הצדדים. המשיב טוען מנגד, כי סיכויי הערעור אינם גבוהים, וכן כי המערערת "לא המציאה כל ראיה לתמוך בטענתה השניה, כי המשיב מצוי בקשיים כלכליים ולא יהא באפשרותו להחזיר את המצב לקדמותו". ביחס לאפשרויותיו הכלכליות להשיב למערערת את הסכום שנפסק לזכותו, במידה ויתקבל הערעור, לא טען המשיב דבר. שני הצדדים לא צרפו תצהירים לאימות טענותיהם העובדתיות.

בהחלטתי מיום 14.4.04 ביקשתי מן המשיב להגיש את תגובתו לחלופות השונות לעיכוב הביצוע אשר הוצעו על-ידי המערערת בבקשתה, ולחלופין, להציע בטוחה ריאלית שתופקד על-ידו ותשמש כערובה להחזרת התשלום למערערת אם יתקבל ערעורה. בתגובתו מיום 21.4.04 הודיע המשיב כי "החלופות המוצעות על ידי המערערת הינן המשך פגיעה במשיב", וכי לכל היותר הוא מוכן לכך שסך של 200,000 ₪ מסכום פסק-הדין יופקד על-ידו "בחשבון בנק שישועבד לטובת המערערת כאשר המשיב מוסמך לעשות פעולות להגדלת ערך הכסף".

לאחר שעיינתי בכלל החומר שלפניי, ולאחר שנתתי דעתי לסיכויי הערעור, למאזן הנוחות ולאפשרות החזרת המצב לקדמותו, אם וכאשר יתקבל ערעורה של המערערת, הנני מקבל את הבקשה ומחליט לעכב את ביצוע תשלום הסך 560,000 ₪. משדחה המשיב את ההצעות החלופיות של המערערת להפקדת הסכום לא נדרשתי לאפשרות זו. העיכוב אינו חל על חיובה של המערערת לשלם למשיב את הוצאות המשפט ושכר-טרחת עורך-הדין.

ניתנה היום, ה' באייר תשס"ד (26.4.04).

המשנה לנשיא


מעורבים
תובע: תנובה מרכז שיתופי לשיווק תוצרת חקלאית בע"מ
נתבע: יעקב חכם
שופט :
עורכי דין: