ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין שירותי בריאות כללית נגד אברהם חסדיה :

החלטה בתיק רע"א 2375/04

בפני: כבוד השופט א' ריבלין

המבקשת:
שירותי בריאות כללית

נ ג ד

המשיב:
אברהם חסדיה

בקשת רשות ערעור על החלטת בית המשפט המחוזי בחיפה בבש"א 439/04 בת.א. 10424/97 מיום 29.1.2004 שניתנה על ידי כבוד השופט ח' פיזם

בשם המבקשת: עו"ד ע' רקובר
בשם המשיב: עו"ד ג' קלו

בבית המשפט העליון בירושלים

החלטה

בבית המשפט המחוזי בחיפה מתנהלת תביעה של המשיב כנגד המבקשת, בגין התרשלות רפואית. הדיון בתיק פוצל, כך שבתחילה תידון שאלת החבות. מומחים רפואיים שמונו על-ידי בית המשפט – נחקרו, המשך הדיון נקבע למועד אחר, אולם עובר לאותו מועד הוגשה לבית המשפט הודעה מוסכמת, "לקבוע את התיק לסיכומים בשאלת האחריות...". הסכמה זו קיבלה תוקף של החלטה. המשיב לא הגיש את סיכומיו במועד, וכעבור זמן עתר לבית המשפט לדחות את מועד הגשת הסיכומים, ולאפשר הבאת ראיות נוספות, הנוגעות לטענה שהועלתה בכתב התביעה, בדבר אי קבלת הסכמה מדעת עובר לטיפול הרפואי. בית המשפט המחוזי נעתר לבקשה, בקבעו כי הדבר נחוץ על-מנת שניתן יהיה להכריע בשאלות האמיתיות שבמחלוקת. עוד נאמר בהחלטה, כי הנזק שנגרם למבקשת, עקב היענות לבקשה, ניתן לפיצוי באמצעות פסיקת הוצאות, וכי יתאפשר לה להביא ראיות סותרות, אם תבקש זאת. ואמנם, למבקשת נפסקו הוצאות בסך 3,500 ש"ח.

החלטה זו היא נשוא הבקשה שבפני. עיינתי בטענות המבקשת, ובתגובת המשיב, ולא ראיתי עילה להתערב בשיקול דעתה של הערכאה המבררת, באשר לאופן שבו יתנהל הדיון בפניה. כאמור, בית המשפט סבר כי הבאת הראיות הנוספות דרושה על-מנת להכריע בשאלות השנויות במחלוקת, והטיל על המבקשת הוצאות. בית המשפט קמא הבהיר, כי זכותה של המבקשת להביא ראיות מתאימות – נשמרת.

לפיכך, הבקשה נדחית. המבקשת תישא בשכר-טרחת עורך-הדין של המשיב, בסכום של 2,500 ש"ח.

ניתנה היום, ה' באייר תשס"ד (26.4.2004).


מעורבים
תובע: שירותי בריאות כללית
נתבע: אברהם חסדיה
שופט :
עורכי דין: