ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין דוד אמיר נגד נשואה זנקס ניירות ערך בע"מ :

החלטה בתיק רע"א 9341/03

בפני: כבוד השופט א' ריבלין

המבקשים:
1. דוד אמיר

2. רבקה אמיר

נ ג ד

המשיבה:
נשואה זנקס ניירות ערך בע"מ

בקשת רשות ערעור על החלטת בית המשפט המחוזי בתל-אביב-יפו מיום 2.9.2003 בבש"א 15277/03 במסגרת ת.א. 1556/01 שניתנה על ידי כבוד השופט י' זפט

בשם המבקשים: עו"ד ד"ר שמואל סעדיה
בשם המשיבה: עו"ד עופר ורגון אבנון

בבית המשפט העליון בירושלים

החלטה

בקשת רשות ערעור זו הוגשה כנגד החלטתו של בית המשפט המחוזי בתל-אביב-יפו (כבוד השופט י' זפט), במסגרתה נדחתה בקשת המבקשים למתן צו מניעה כנגד מכירתו של תיק ניירות ערך. בזמן שחלף בין החלטתו של בית המשפט המחוזי לבין פניית המבקשים לבית משפט זה נמכר תיק ניירות הערך האמור. משכך, הודיעו המבקשים כי בקשת רשות הערעור שהגישו נצטמצמה, והינה מתייחסת כיום אך ורק לקביעתו של בית המשפט המחוזי לעניין הוצאות משפט, לפיה הוטל על המבקשים לשלם את הוצאותיה של המשיבה וכן את שכר טרחת עורך דינה בסך 25,000 ש"ח. כמו כן ביקשו המבקשים כי בית משפט זה יורה למשיבה להמציא למבקשים מסמכים שיעידו על שוויו של תיק ניירות הערך בעת מכירתו ועל מצב חשבונם של המבקשים אצל המשיבה.

המבקשים סבורים כי הוצאות המשפט שנפסקו למשיבה גבוהות באופן החורג מגדר הסביר, במיוחד לאור העובדה כי ההליך בבית המשפט המחוזי היה הליך ביניים בלבד. המשיבה מצידה טוענת כי דין בקשת רשות הערעור להידחות, הואיל ופסיקת בית המשפט המחוזי לעניין הוצאות המשפט מהווה ביטוי לאופן הלקוי שבו ניהלו המבקשים את ההליך בפניו ולפגמים הרבים שנפלו בבקשתם למתן צו מניעה. לפיכך, סבורה המשיבה, לא נפלה כל טעות בהחלטתו של בית המשפט קמא וודאי שלא נפלה טעות המצדיקה התערבות של ערכאת הערעור.

לאחר שעיינתי בבקשת רשות הערעור ובתגובה לה הגעתי לכלל מסקנה כי דין הבקשה להידחות. פסיקת הוצאות משפט נתונה לשיקול דעתה הרחב של הערכאה המבררת ובית משפט שלערעור לא יתערב בה אלא במקרים יוצאי דופן. בנסיבות המקרה דנן אין החלטתו של בית המשפט המחוזי חורגת מגדר הסביר וממילא אינה נופלת לגדרם של אותם מקרים נדירים המצדיקים התערבות של ערכאת הערעור. באשר לבקשת המבקשים כי בית משפט זה יורה למשיבה להמציא להם מסמכים שונים, אין ההליך הנוכחי הליך מתאים לטיפול בבקשה זו ועל המבקשים לפנות, בבקשה מתאימה, לערכאה המבררת.

הבקשה נדחית. בנסיבות העניין, אין צו להוצאות.

ניתנה היום, ז' באייר תשס"ד (28.4.2004).


מעורבים
תובע: דוד אמיר
נתבע: נשואה זנקס ניירות ערך בע"מ
שופט :
עורכי דין: