ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין יחזקאל חג'מה נגד כונס הנכסים עו"ד קרת אלחנן :

החלטה בתיק רע"א 3980/04

בפני: כבוד השופט י' טירקל

המערערים:
1. יחזקאל חג'מה

2. מזל חג'מה

נ ג ד

המשיבים:
1. כונס הנכסים עו"ד קרת אלחנן

2. משכן-בנק הפועלים למשכנתאות בע"מ

בקשה רשות ערעור ובקשה לעיכוב ביצוע פסק דין של בית המשפט המחוזי בתל אביב – יפו מיום 29.03.04 שניתן על ידי כבוד השופטת י' שטופמן

בשם המערערים: עו"ד יגאל יצחק- הלוי
בשם המשיבים: עו"ד אלחנן קרת

בבית המשפט העליון

החלטה

1. בגדר הליכי הוצאה לפועל שבהם נקט המשיב מס' 2 למימוש משכנתא שהוטלה על דירתם של המבקשים, מונה המשיב מס' 1 להיות כונס נכסים על זכויותיהם של המבקשים בדירה, לצורך מכירתה. מועד פינוים של המבקשים מהדירה נקבע ליום 24.6.01, אולם הפינוי לא בוצע בעקבות הסדר שנעשה בין בעלי הדין. משלא עמדו המבקשים בתנאי ההסדר נעשה הסדר נוסף שגם בו לא עמדו, ולפיכך נקבע מועד חדש לפינוי, ביום 18.12.02. גם מועד זה בוטל בעקבות הסדר נוסף ושוב הפעם נקבע מועד לפינוי ביום 30.6.03. מועד זה נדחה שוב הפעם ליום 31.7.03 ובאותו יום בוצע פינוי ומפתחות הדירה נמסרו לכונס. בשלב זה נעשה הסדר נוסף, ביום 3.8.03. ולפיו הוחזרו למבקשים מפתחות הדירה והם חזרו להתגורר בה, בתנאי שיפנו אותה תוך 60 ימים ממועד החתימה על הסכם למכירת הדירה. ביום 21.11.03 נחתם הסכם למכירת הדירה לקונה. אחרי שורה של פניות ובקשות של המבקשים לראש ההוצאה לפועל, אושרה המכירה, הקונה שילמה את מלוא התמורה, אולם, המבקשים לא פינו את הדירה. ההליכים נמשכו ונקבע מועד חדש לפינוי ביום 2.5.04. ראש ההוצאה לפועל דחה את כל השגותיהם וטענותיהם של המבקשים וגם בית המשפט המחוזי (כבוד השופטת י' שטופמן) שדן בערעורם של המבקשים על החלטת ראש ההוצאה לפועל, בפסק דינו מיום 29.3.04, דחה את ערעורם.

המבקשים ביקשו להרשות להם לערער על פסק דינו של בית המשפט המחוזי. בגדר הבקשה הגישו ביום 28.4.04 בקשה לעכב את הפינוי.

2. דין הבקשות להידחות.

המבקשים חזרו ושטחו לפני ראש ההוצאה לפועל ולפני בית המשפט המחוזי טענות מטענות שונות - בעיקר נגד תוקפם של הליכי המכירה - אולם בכולן לא נמצא ממש. כפי שציין בית המשפט המחוזי "בכל טענות אלה לא נמצאה ולו טענה אחת המבהירה מדוע לטענת המערערים נתפס ראש ההוצאה לפועל לכלל טעות באשרו את המכר". עוד סבר בית המשפט המחוזי כי "הערעור חסר תום לב בעליל", כי אין ממש בכל טענותיהם של המבקשים, וכי "היה בבקשתם, חד וחלק, משום ניסיון להטעייה".

עיינתי בטענותיהם של המבקשים וגם אני לא מצאתי ממש בבקשותיהם להרשות ערעור ולעכב את הביצוע. כאמור, דברים אמורים בהליכי פינוי הנמשכים מזה כארבע שנים ונדחים מזמן לזמן בעקבות הסדרים בין המבקשים לבין המשיבים שהמבקשים אינם מקיימים אותם. לא מצאתי טעם המצדיק דיון בבקשתם להרשות ערעור בערכאה שלישית וגם לא מצאתי טעם המצדיק דיון בבקשה לגופה.

3. הבקשה להרשות ערעור נדחית. ממילא נדחית הבקשה לעכב את הביצוע.

ניתנה היום, ח' באייר תשס"ד (29.4.04)


מעורבים
תובע: יחזקאל חג'מה
נתבע: כונס הנכסים עו"ד קרת אלחנן
שופט :
עורכי דין: