ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין עיריית חולון נגד משרד הפנים :

החלטה בתיק בג"ץ 3718/04

בפני: כבוד השופטת א' פרוקצ'יה

העותרת:
עיריית חולון

נ ג ד

המשיבים:
1. משרד הפנים

2. מר אברהם פורז

3. הגב' מיכל גולדשטיין

בקשה לצו ביניים

בבית המשפט העליון

החלטה

1. בבקשה לצו ביניים, הנילווית לעתירה למתן צו על תנאי, מבקשים העותרים כי ינתן סעד זמני המורה על הקפאת החלטת המשיבים לסגור את מפעם חולון, וזאת עד להכרעה בעתירה.

2. בתגובתם לבקשה, מבהירים המשיבים כי לא הוחלט לסגור את המפעם, אלא לקצץ בתקציבו, וזאת עקב קיצוץ ניכר בסעיף התקציב המיועד לסיוע לרשויות המקומיות לצרכי הדרכה. במסגרת זו, נאלץ משרד הפנים להפסיק את הסיוע התקציבי לחלק ממרכזי ההדרכה, והמרכז המצוי בתחומי עיריית חולון העותרת בכלל זה. על השיקולים העומדים ביסוד ההחלטה איזה מרכז הדרכה לא יזכה בהמשך תיקצוב נמנים השיקולים בדבר מספר הרשויות אותן משרת מרכז ההדרכה, והחוסן הכלכלי של הרשות המקומית בה מנוהל המרכז. לדברי המשיבים, משמעות ההחלטה נשוא העתירה היא הפסקת הזרמת תקציב סיוע בלבד, ועל כן פתוחה בידי הרשות המקומית העותרת האפשרות להמשיך בהפעלת המרכז מתקציבה היא, או להיזקק לשירותי הדרכה ממרכזי הדרכה סמוכים.

3. משמעות הבקשה לסעד ביניים, בשינויים המתחייבים, היא, איפוא, כי משרד הפנים ימשיך להעביר לעירית חולון כספים להפעלת המרכז, חרף הקיצוץ הכללי בתקציב הרשות המוסמכת המיועד להדרכה. בנסיבות הענין, ומשיקולי מאזן נוחות בין הצדדים, אין מקום למתן סעד ביניים כמבוקש.

יחד עם זאת, ראוי הוא, במידת האפשר, כי המשיבים יתחשבו במסגרת העברות כספי התקציב לגורמים השונים הזכאים לכך ומועדי העברות אלה, בקיומה של עתירה זו שטרם הוכרעה לגופה, וזאת כדי למנוע מצב שבו מיצוי כל כספי התקציב טרם הכרעה יביא, באופן מעשי, לייתורה של העתירה.

הבקשה לסעד ביניים נדחית.

ניתנה היום, י"א באייר תשס"ד (2.5.04).

ת


מעורבים
תובע: עיריית חולון
נתבע: משרד הפנים
שופט :
עורכי דין: