ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין עו"ד שמעון לביא נגד עו"ד י' ריבנוביץ כונס נכסים מטעם :

החלטה בתיק ע"א 1324/04 בבית המשפט העליון

בפני: כבוד המשנה לנשיא א' מצא

המבקש:
עו"ד שמעון לביא

נ ג ד

המשיבים:
1. עו"ד י' ריבנוביץ כונס נכסים מטעם
בנק לאומי בע"מ

2. אליעזר גרבר

3. דב נווה, רו"ח

4. שמשון מרון, רו"ח

5. כונס הנכסים הרשמי

6. עובדי החברה

בקשה לעיכוב ביצוע החלטת בית-המשפט המחוזי בחיפה
מיום 28.1.04 בבש"א 788/04 שניתנה על-ידי כבוד סגן הנשיא ג' גינת

המבקש: בעצמו

החלטה

לפניי בקשה לעיכוב ביצוע החלטת בית-המשפט המחוזי, ולפיה נקבע כי יש למנות את רואה-חשבון שמשון מרון - ולא את המערער - כמפרק קבוע של החברה אורדעקרד תעשיות היי-טק בע"מ (בפירוק) (להלן: החברה). המערער הגיש ערעור על החלטה זו לבית-המשפט העליון וכן פנה לבית-המשפט המחוזי בבקשה לעיכוב ביצוע ההחלטה עד למתן פסק-הדין בערעור. בית-המשפט דחה, ביום 15.3.04, את בקשתו בציינו (בין היתר) כי "בשים לב למהות הפעולות הצפויות מאת המפרק, אין כל חשש לנזק בלתי הפיך העלול להיגרם אם לא תעוכב החלטתי". מכאן הבקשה שלפניי.

עיינתי בבקשה, בתגובות המשיבים, בהחלטתו של בית-המשפט המחוזי ובהודעת הערעור שהגיש המערער. מסקנתי היא כי אין מקום להיעתר לבקשה. טענות המערער לעניין הנזק העלול כביכול להיגרם לו או לנושיה של החברה באם יכהן רואה-חשבון שמשון מרון בתפקיד המפרק בתקופת הערעור, אינן משכנעות, שהרי המפרק יהא נתון לפיקוחו של בית-המשפט המחוזי, אשר בפניו יוכלו הנפגעים - אם אמנם יהיו כאלה - לשטוח את טענותיהם בכל מקרה לגופו.

הבקשה לעיכוב ביצוע נדחית.

בקשתו הנוספת של המערער, לבירור עובדות הנוגעות למכירת ציוד החברה, תידון, לפי הצורך, על-ידי ההרכב אשר ידון בערעור, ולא מצאתי מקום להידרש לה כעת.

ניתנה היום, י"א באייר תשס"ד (2.5.04).

המשנה לנשיא


מעורבים
תובע: עו"ד שמעון לביא
נתבע: עו"ד י' ריבנוביץ כונס נכסים מטעם
שופט :
עורכי דין: