ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד סרגיי נחורושוב :

החלטה בתיק בש"פ 3687/04

בפני: כבוד השופטת א' פרוקצ'יה

המבקשת:
מדינת ישראל

נ ג ד

המשיב:
סרגיי נחורושוב

בקשה להארכת מעצר מעבר לתשעה חודשים לפי סעיף 62 לחוק סדר הדין הפלילי (סמכויות אכיפה-מעצרים), התשנ"ו-1996

תאריך הישיבה: ח' באייר תשס"ד (29.4.04)
בשם המבקשת: עו"ד מיה חדד
בשם המשיב: עו"ד יעקב שקלאר

בבית המשפט העליון

החלטה

1. המדינה מבקשת להאריך את מעצרו של המשיב ב-90 ימים נוספים, עם חלוף תשעת חודשי מעצרו מאז החל משפטו.

2. נגד המשיב הוגש כתב אישום המייחס לו עבירות של נסיון אינוס תוך גרימת חבלה גופנית שכוונו כנגד מתלוננת, אותה לא הכיר קודם לכן. העבירות המיוחסות לו בוצעו בעת שריצה עונש של שישה חודשי מאסר בעבודות שירות שהוטלו עליו בגין הרשעה בתקיפה הגורמת חבלה של ממש, ובעת שעונש מאסר על תנאי תלוי נגדו.

3. ביום 24.8.03 התקיימה ישיבת הקראה של כתב האישום. ביום 12.2.04 הודיעו הצדדים כי הגיעו להסדר טיעון הן לגבי האישומים והן לגבי הטיעונים לעונש. בית

המשפט אישר את הסדר הטיעון והרשיע את המבקש על פי הודאתו, והתיק נקבע לטיעונים לעונש ב-17.3.04. במועד זה חזר בו המשיב מהסדר הטיעון, אולם לאחר מכן חזר בו, והדיון נקבע להמשך ל-28.3.04. במועד זה העידה המתלוננת כי אינה זוכרת את מהלך הארועים, ואינה יודעת כיצד נגרמו חבלותיה הגופניות. בתנאים אלה החליט בית המשפט כי אינו יכול להמשיך ולאשר את הסדר הטיעון וביטל את הרשעת המשיב. התיק נקבע להוכחות על פי כתב האישום המקורי ליום 9.6.04 אולם בישיבה זו הסניגור ביקש להעביר את הדיון בתיק למותב אחר, דבר שאכן נעשה, ולפני ימים ספורים נתקיימה ישיבת תזכורת.

4. נסיבות השתלשלות הדיונים בתיק זה הינן חריגות, ואין לתלות את האחריות להתמשכותן על בית המשפט. קצב ניהול הדיונים היה ביסודו סביר, אלא שחלו תהפוכות בעמדת המשיב ביחס להסדר הטיעון, ולאחר מכן בגרסתה של המתלוננת, אשר הביאו למהפך דיוני אשר תבע את שלו בזמן הדיוני. בנסיבות כפי שהתפתחו בעיקר עקב עדותה של המתלוננת בשלב הדיון לעונש, לא ראה בית המשפט לאפשרי לשמר את הסדר הטיעון ולהותירו כמות שהוא, והדבר חייב, בעיניו, את פתיחת המשפט, אשר גררה החלפת מותב ותחילת הדיון מראשיתו. נסיבות אלה, מסבירות ומתרצות את מעבר הזמן, ומצדיקות הארכה נוספת של המעצר כדי לאפשר את ניהולו של משפט זה בתנאי מעצר של המשיב. גישתו הבלתי עיקבית להסדר הטיעון ושינויי גרסתה של המתלוננת מצדיקים את המשך המעצר כדי למנוע חשש אפשרי שהמשיב ישבש הליכי משפט. מעבר לכך, מסוכנותו של המשיב ברורה על פניה ועולה לא רק מהאופי החמור של העבירות בהן הוא מואשם אלא גם מהעובדה כי הן בוצעו בהיותו מרצה עונש מאסר בעבודות שירות, וכאשר מאסר על תנאי תלוי על צווארו.

לאור האמור, אני מקבלת את הבקשה ומאריכה את מעצרו של המשיב בתשעים ימים נוספים מיום 25.4.04 או עד למתן פסק דין בעניינו, לפי המוקדם.

ניתנה היום, י"א באייר תשס"ד (2.5.04).

ת


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: סרגיי נחורושוב
שופט :
עורכי דין: