ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין שרו מהרג'ה נגד משרד הפנים :

החלטה בתיק עע"מ 4682/14

לפני: כבוד הרשם גיא שני

המערערים:
1. שרו מהרג'ה

2. יואל וורסולקר

נ ג ד

המשיבים:
1. משרד הפנים

2. וועדת השגה לזרים במשרד הפנים

בקשה לפטור מאגרה ועירבון

בבית המשפט העליון בירושלים

החלטה

לפניי בקשה לפטור מתשלום אגרה ומהפקדת עירבון. הבקשה הוגשה בגדרי ערעור על פסק-דין של בית המשפט לעניינים מנהליים בתל-אביב-יפו, שבו נדחתה עתירתם של המערערים נגד ההחלטה לדחות את בקשתם לשדרוג מעמדה של המערערת 1 (נתינת נפאל) מכוח היותה בת-זוגו של המערער 2 (אזרח ישראלי).

לאחר עיון בבקשה לא ראיתי ליתן פטור כמבוקש. לגבי המצב הכלכלי, התשתית העובדתית והראייתית שהונחה לפניי מצומצמת וסלקטיבית. כך למשל, לבקשה צורף תצהיר של המערערת 1 בלבד, ולא של המערער 2, ומעבר לכך המסמכים התומכים בבקשה מעטים ביותר (תעודת נכה, אישור מהביטוח הלאומי לגבי קצבת הנכות של המערער בחודש ספטמבר 2012, ואישור דואר על העברת סכום-כסף לבנה של המערערת). לא צורפו לבקשה דפי חשבון בנק, חשבונות שוטפים, הסכם שכירות, אסמכתאות לעניין תשלום המזונות הנטען וכדומה. לעניין המזונות אציין כי קיימת לכאורה סתירה בין האמור בתצהיר המלווה את הבקשה – כי "כל הכספים שמקבל יואל מהביטוח הלאומי הולך למזונות..." – לבין הערעור גופו שם נטען כי חלק מהכספים מועברים לצורך המזונות ואילו "יתרת הכספים משמשים את בני הזוג" (ראו סעיף 19 להודעת הערעור). עוד יודגש, כי אין בבקשה הסבר כיצד ממומן שכר הטרחה של עורך-הדין של המערערים, וגם אין פירוט ותיעוד באשר לאפשרות להסתייע בסביבה הקרובה – למשל במשפחתו של המערער הנזכרת בהודעת הערעור ואף צוין כי "עוזרת ותומכת בבני הזוג".

לאור האמור, ואף בלי להיזקק לתנאי הנוסף שעניינו סיכויי ההליך, אין בסיס למתן פטור מהפקדת עירבון. למרות זאת, בנסיבות העניין ולאור מהות ההליך ומעמדם של הצדדים אלך לקראתם של המערערים מבחינת הסכומים. לפיכך, המערערים ישלמו אגרה בסך 1,000 ₪ ויפקידו עירבון בסך 5,000 ₪ תוך 21 ימים מעת המצאת החלטה זו (ימי הפגרה במניין). בהיעדר תשלום והפקדה יימחק ההליך או יירשם לדחייה, לפי העניין, ללא הודעה נוספת.

ניתנה היום, ח' בתמוז תשע"ד (6.7.2014).

גיא שני, שופט

ר ש ם


מעורבים
תובע: שרו מהרג'ה
נתבע: משרד הפנים
שופט :
עורכי דין: