ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין עיריית נס ציונה נגד רחל חדד :

החלטה בתיק בר"מ 6824/11

לפני: כבוד השופט ח' מלצר

המבקשת:
עיריית נס ציונה

נ ג ד

המשיבים:
1. רחל חדד

2. עודד חדד

בקשת רשות ערעור על פסק הדין של בית המשפט המחוזי מרכז מתאריך 08.09.2011 ב-ת"צ 54150-02-11; הודעה מטעם המבקשת מתאריך 06.12.2013; בקשה מטעם המשיבים להגיב על הודעת המבקשת מתאריך 09.12.2013

תאריך הישיבה: ח' בתמוז התשע"ד (06.07.2014)

בשם המבקש: עו"ד יצחק ברוש
בשם המשיבים: עו"ד יעל דיין

בבית המשפט העליון

החלטה

1. בעקבות ההודעה מטעם המבקשת והתגובה לה מטעם המשיבים הנ"ל – זומן הדיון להיום ובגדרו מסרו באי-כוח המבקשת וגזבר העיריה הבהרות נוספות להודעה מטעם המבקשת, הנזכרת בכותרת.

2. בעקבות ההבהרות הנוספות הנ"ל – הודיעה בא-כוח המשיבים כי מקובלים עליה ההסברים באשר לנתוני ההחזר ולפער שבין סכום ההחזר בפועל לבין ההערכה (הגבוהה יותר), שניתנה בשעתה בהודעת החדילה. כמו כן מקובלים עליה הסברי המבקשת לגבי ריביות הזיכוי.

3. ביחס להפחתת חובות עבר בגין השטחים המשותפים למגורים, שהתגבשו עובר להודעת החדילה ואשר לגביהם רשומים כיום בפנקסי העיריה חובות של מי שהיו בעלי שטחים משותפים נכון לתאריך 01.07.2011 וטרם שילמו חובם – העיריה הצהירה כי תעשה הפחתה בפנקסיה ברישומי החיובים בשיעור של 5% מיתרת חוב הארנונה לגבי כל בעל חוב שכזה (ובלבד שחובו טרם שולם), וזאת על בסיס ההנחה (שנבדקה) ולפיה ממוצע שיעור השטחים המשותפים ביחס לחיובים עמד בשעתו על כ-3.8%. כן הוסכם כי העיריה תמסור הודעה על ההפחתה האמורה בהודעת הארנונה הקרובה שתישלח לכל החייבים הרלבנטיים.

באת-כח המשיבה הודיעה כי ההצהרה האמורה מקובלת עליה, במיוחד בשים לב לכך שיש בה אף הליכה מעבר להנחת העבודה בדבר שיעור היחס הממוצע בין השטחים המשותפים לבין החיובים כנ"ל.

4. אני נותן תוקף של החלטה להצהרות ולהסכמות שבפיסקאות 2 ו-3 שלעיל.

נוכח האמור ובכפוף להסכמות הנ"ל – המשך הדיון בבר"מ מתייתר, כך שנותרה להכרעה במכלול רק סוגיית קציבת גמול למשיבים ושכר-טרחה לבאי-כוחם. נושא זה יחזור איפוא לליבון ולהכרעה לבית המשפט המחוזי מרכז הנכבד בשבתו כבית משפט לעניינים מינהליים, בפניו יטענו הצדדים בהקשר זה (זאת לאחר שהניסיונות להביא להבנה ביניהם כאן גם בענין זה לא צלחו).

ניתנה היום, ‏ח' בתמוז התשע"ד (‏6.7.2014).


מעורבים
תובע: עיריית נס ציונה
נתבע: רחל חדד
שופט :
עורכי דין: