ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד אמיר גאבר :

בפני כבוד השופטת טל אוסטפלד נאוי
המאשימה
מדינת ישראל

נגד

הנאשם
אמיר גאבר


נוכחים:
ב"כ המאשימה – עו"ד כוזרי
ב"כ הנאשם/ת – עו"ד עזאם מסארוה
הנאשם/ת – בעצמו
פרוטוקול

טיעונים לעונש -

ב"כ המאשימה:
בהסדר שמנסה לאזן בין החומרה לבין עברו של הנאשם ולוקח בחשבון את ההליך שיקום אותו עבר הנאשם וגם בהסתמך על תסקיר שנערך בעניינו. מגישה גליון הרשעות קודמות. על אף שאינו מורשה 5 עבירות בעברו, אציין כי בהרשעה אחרונה משנת 2007 – העבירה היא משנת 2004.
לנאשם גם עבר פלילי – מגישה.
הנאשם היה מכור לסמים. הוא מסיים הליך ארוך של שיקום וגמילה. לאור כל זאת, הוסכם שלא לעתור למאסר בפועל והתביעה עותרת למאסר על תנאי משמעותי, לשנה למשך שנתיים בגין נהיגה בזמן פסילה, נהיגה ללא רישיון נהיגה או נהיגה בשכרות/סמים, פסילה של 14 חודשים וקנס.

ב"כ הנאשם:
מדובר בנאשם שבאמת לאורך כל חייו היה מכור לסמים. שירות מבחן כבר נתן תסקיר והוא מצין ומצביע על עברו בסמים, היום הוא נמצא בהשגחה או בשיקום של מכון לנפגעי סמים בחדרה. לפני שנה וגם לאורך כל הדיונים שהיו, הוא התחתן, ממתינים ל ילד, הנאשם כבר הודה, חסך זמן יקר של בימ"ש, הוא מביע חרטה עמוקה, כולי תקווה שלא יחזור על המעשים, גם הנאשם עכשיו במקביל מקבל הבטחת הכנסה אך התחיל לעבוד בחברה, הרבה מבני המשפחה תמכו וחיזקו אותו ואף הצליחו להוציאו מהדרך שהוא סבל ממנה הרבה שנים, הוא נולד במרכז טייבה הישן, ובשכונת פשע, עזב הכל, הוא לא מזלזל בחוק, הוא הודה בעבירה, כולי תקווה שלא יחזור על המעשים בעתיד.

גזר דין

הנאשם הורשע לאחר שהודה כי נהג ללא רישיון נהיגה.

הנאשם מעולם לא הורשה לנהיגה, לחובתו 5 הרשעות בתעבורה ביניהן הרשעה בעבירה זהה. לנאשם עבר פלילי מכביד בעבירות של סמים, גניבה, תקיפה ושוד.

הצדדים הגיעו להסדר לפיו, עותרים להשית על הנאשם עונש מאסר מותנה מרתיע, 14 חודשי פסילה וקנס.

בתסקיר שירות מבחן מיום 29.5.14 צינה קצינת המבחן את עברו של הנאשם בתחום הסמים, את מצבה של המשפחה, ההיסטוריה העברינית והדגישה את העובדה כי הנאשם מאז שוחרר ממאסרו האחרון ביום 18.4.12 מצליח לשמור על נקיונו מסמי רחוב ומגיע בעקביות לטיפול והתנהגותו במרכז "מטדון" שבחדרה חיובית.

בסיפת התסקיר ציינה קצינת המבחן כי איננה ממליצה על העמדתו במבחן והמליצה להסתפק במאסר מותנה.

לאחר ששמעתי טיעוני הצדדים לעונש, נוכח חומרת העבירה מחד כאשר מדובר בעבירה שניה זהה לנאשם, עברו הפלילי המכביד, לאחר שהתחשבתי בהליך השיקום בו מצליח להתמיד הנאשם ובניקיונו מסמי רחוב, העובדה כי התחתן, לקח אחריות, הביע חרטה, מטעמי מדיניות משפטית ונוכח הלכת בית משפט העליון בעניין כיבוד הסדרי טיעון, אתן ידי להסדר.

הנני פוסלת את הנאשם מלקבל או מלהחזיק רישיון נהיגה לתקופה של 14 חודשים.
הפסילה תחושב מהיום.
אין צורך בהפקדה.

הנני מורה על עונש של מאסר לתקופה של 12 חודשים וזאת על תנאי למשך 2 שנים. התנאי הוא שהנאשם לא יעבור עבירה של נהיגה ללא רישיון נהיגה תקף מעל 12 חודשים או נהיגה פסילה.

דנה את הנאשם לתשלום קנס בסך 1500 ₪ או 100 ימי מאסר שיישא תמורתם.
הקנס ישולם ב- 5 תשלומים שווים ו רצופים החל מיום 1.8.14 ובכל 1 לחודש. היה והקנס או שיעור משיעוריו לא ישולם במועד, תעמוד יתרת הקנס לתשלום מיידי.
הנאשם הונחה לגשת למזכירות לקבלת שובר תשלום.

זכות ערעור תוך 45 יום.

ניתנה והודעה היום ג' תמוז תשע"ד, 01/07/2014 במעמד הנוכחים.

טל אוסטפלד נאוי, שופטת

הוקלד על ידי סיגל קדוש


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: אמיר גאבר
שופט :
עורכי דין: