ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין תיקון עולם בע"מ נגד מהראן סלאמה :


בפני כבוד הרשמת ברכה לכמן

מבקשת

תיקון עולם בע"מ

נגד

משיב

מהראן סלאמה

החלטה

המשיב הגיש כנגד המבקשת תביעה כספית בסך של 448,830 ₪, בטענה להפרת הסכם מצד המבקשת. לטענת המשיב, הוא התקשר בהסכם עם המשיבה, ביום 14/4/13 , לפיו הועסק על ידי המשיבה, בעיקר, כקבלן כוח אדם לעבודות חקלאיות בחממה של המשיבה, המגדלת קנביס רפואי , ברישיון.

כעולה מכתב התביעה, המשיב נתן למבקשת שירותים החל משנת 2010 והוא מבקש להסתמך בתביעה על הסכם "חוזה עבודה" שנטען שנכרת בין בעלי הדין ביום 14/4/13 (להלן: "ההסכם").

המבקשת הגישה בקשה לסילוק התביעה על הסף, בטענה שההסכם מזויף , בהסתמך על תקנה 101 לתקנות סדר הדין האזרחי, התשמ"ד-1984 (להלן: "התקנות"). בטרם אדון בבקשה לגופה, יובהר, לעניין טענת המשיב שהבקשה אינה בסמכות רשם. עיון בבקשה מעלה כי מהות הבקשה הינה בטענה להעדר עילת תביעה בשל העובדה הנטענת שההסכם מזויף, שהרי בהעדר הסכם, אין עילת תביעה, משכך, ולהערת בית המשפט בתחילת הדיון שנקבע בבקשה, הודיע ב"כ המבקשת כי הבקשה הינה למחיקת התביעה מחוסר עילה והיא מסתמכת על תקנה 100 לתקנות. לפיכך, נקבע בהחלטה מיום 9/6/14 כי בידי הסמכות לדון בבקשה.

כאמור, טענה המבקשת , ש ההסכם זויף על ידי המשיב או אביו והוא מעולם לא נחתם על ידי המבקשת. הטענה מתבססת הן על הצורה הגרפית של ההסכם והן על מהות תוכנו של ההסכם.

בתשובה לבקשה, נטען ע"י המשיב, כי אין לקבוע בשלב זה כי מדובר בהסכם מזויף ויש לברר את הטענה במסגרת ההליך העיקרי.

למען השלמת התמונה, יאמר, כי לתשובת המשיב לא צורף תצהיר. מאוחר יותר, הוגשה בקשה לצירוף תצהיר מטעמו של אביו של המשיב. התצהיר התקבל לתיק בהחלטה מיום 9/6/14. תוכנו של התצהיר, הינו הבאת גרסת המשיב לנסיבות חתימת ההסכם ע"י המבקשת. יודגש, כי המצהיר לא נחקר על תצהירו במסגרת הדיון בבקשה לסילוק על הסף.

הלכה מושרשת היא שבית-המשפט, בבואו למחוק כתב תביעה מחמת חוסר עילה, ינהג משנה זהירות, ודי באפשרות קלושה שהתובע יזכה בסעד המבוקש על ידו, כדי שבית-המשפט ימנע ממחיקת התביעה על הסף (ע.א. 76/86 פיינשטיין נ' ה.ש. מלונות בע"מ, פ"ד מג(3) 124).

המצהיר מטעם המבקשת, נחקר על תצהירו, וטענתו כי המבקשת לא חתמה על ההסכם, לא נסתרה ולא הופרכה במהלך החקירה והוא נותר איתן בחקירתו שהמבקשת לא חתמה על ההסכם.

לא ניתן להתעלם, גם במסגרת השלב המקדמי בו מצוי ההליך, לבקיעים העולים מההסכם, הן לאופן הצורני של ההסכם והן לתוכנו של ההסכם, ודי במספר דוגמאות והן: טעויות כתיב, אופן החתימה הנושאת את המילים "בתודה מראש ובברכה" מילים חריגות בנוף חתימה על הסכמים, גודל גופן שונה בין שני עמודי ההסכם, הקביעה שתוקפו של ההסכם מאוגוסט 2010 ועד אין הגבלה, הנוסח החד צדדי של הוראות ההסכם, המוטות בצורה מפורשת לטובת המשיב, עד כדי חוסר הגיון כלכלי ועסקי.

יחד עם זאת, הדין עם המשיב, שבשלב זה של הדיון, טענה לזיוף, הינה טענה שיש להעלותה בכתב ההגנה והיא תבחן ותתברר במסגרת התביעה לגופה ואין בטענה זו די בכדי לסלק את התביעה על הסף ולהורות על מחיקת התביעה, מקל וחומר, גם לא על דחיית התביעה.

אשר על כן, דין הבקשה לסילוק על התביעה להידחות.

המבקשת תגיש כתב הגנה כנגד התביעה בתוך 30 ימים מהיום.

במידה והמבקשת תצא חייבת בדין, בסיום ההליך, היא תשלם למשיב את הוצאות הבקשה בסך של 1,500 ₪.

המזכירות תשלח ההחלטה לב"כ הצדדים.

ניתנה היום, ג' תמוז תשע"ד, 01 יולי 2014, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: תיקון עולם בע"מ
נתבע: מהראן סלאמה
שופט :
עורכי דין: