ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין תאופיק יונס נגד מדינת ישראל :

החלטה בתיק בש"פ 4868/04

בפני: כבוד השופט י' טירקל

העוררים:
1. תאופיק יונס

2. חוסאם יונס

נ ג ד

המשיבה:
מדינת ישראל

ערר על החלטתו של בית המשפט המחוזי בנצרת, מיום 11.5.04, בתיק ב"ש 1409/04 שניתן על ידי כבוד השופטת ג' (דה-ליאו) לוי.

בשם העוררים: עו"ד עמראן חרבג'י
בשם המשיבה: עו"ד אורי כרמל

בבית המשפט העליון

החלטה

1. על העוררים, שהם אחים, הוגש כתב אישום בבית המשפט המחוזי בנצרת בשל עבירות של חבלה בכוונה מחמירה ותקיפה בנסיבות מחמירות. לעורר מס' 1 יוחסה גם עבירה של החזקת סכין שלא כדין. לפי הנטען בכתב האישום, בתמצית, תקפו העוררים באלות שני נערים, שהיו רכובים על סוסים, בטענה שנכנסו ללא רשות לשטח ששייך לאביהם של העוררים, וגרמו לאחד מהם חבלות חמורות. מאוחר יותר, תקף העורר מס' 1 במגל נער אחר שהגיע לחפש את הסוסים שברחו וגרם לו חבלה חמורה. בית המשפט המחוזי (כבוד השופטת ג' (דה-ליאו) לוי), בהחלטתו מיום 25.2.04, ציווה לשחרר את העוררים בתנאי שישהו ב"מעצר בית מלא" בבית אביהם, בצירוף ערובות כספיות. בהחלטתו מיום 11.5.04 דחה את בקשתם לעיון חוזר, שבה ביקשו "לאפשר להם לצאת ממעצר הבית ולעבוד במרעה הסמוך לכפרם", מן הטעם שמאז ההחלטה הקודמת חלפו רק כחודשיים ומחצה וכי לא מצא בבקשה נימוק מספיק לעיון מחדש.

העוררים עררו על ההחלטה.

2. בהודעת הערר ובטענותיו לפני עמד בא כוח העוררים על כך שהעוררים שוהים תקופה ממושכת "במעצר בית מלא בתנאים קשים וכי הדבר לא נחוץ". עוד טען כי המשפט נקבע ליום 7.7.04 וכי לאור הפגרה הצפויה יש להניח שתקופת מעצר הבית תימשך עוד זמן רב. כמו כן הדגיש כי עד כה הקפידו העוררים לקיים את תנאי השחרור וכי מתנהל משא ומתן לקראת הסדר טיעון וכן מתנהל משא ומתן לקראת הסכם סולחה.

לא מצאתי ממש בטענות בא כוח העוררים. מדובר בעבירות שאופיין ונסיבות ביצוען מעידים על מסוכנותם. כמו כן לא השכיל בא כוח העוררים להסביר מה "התנאים הקשים" המייסרים את העוררים בזמן שהותם בבית אביהם. ככל הנראה גם לא תמשך תקופה זאת זמן רב, משום שפתיחתו של המשפט נקבעה ליום 7.7.04 – כחמישה שבועות מהיום – ויש להניח שיסתיים בהקדם.

3. הערר נדחה.

נתקבלה היום, י' בסיון תשנ"ד (30.5.04).


מעורבים
תובע: תאופיק יונס
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: