ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מסעוד יעקובי נגד דניאל פרץ :

בפני כבוד סגן הנשיא, השופט גיל דניאל

תובעים

  1. מסעוד יעקובי
  2. תמרה צי'צשוילי

נגד

נתבעים

  1. דניאל פרץ – עיכוב הליכים
  2. לירון בנישו

פסק דין

התובעים התקשרו עם הנתבע 1, מפיק אירועים, בהסכם לקבלת שירותי הפקת אירוע הכוללים צילום ותקליטן בחגיגת בת המצווה של ביתם שנערכה ביום 15.2.12.

הנתבע 2 הינו צלם אירועים שהועסק ע"י הנתבע 1 כצלם באירוע.

התובעים טוענים כי לאחר שפנו לנתבע 1 מספר פעמים ולאחר שחלפו מספר חודשים מהאירוע וטרם קיבלו סרט הוידאו של האירוע ולאחר תירוצים שונים של הנתבעים, הודו הנתבעים כי על הקלטת שבה הוסרט אירוע התובעים, הוסרט אירוע אחר ע"י הנתבע 2 או מי מטעמו, כך שלתובעים לא נותר זכר מהאירוע של בתם.

התובעים טוענים כי בגין רשלנותם של הנתבעים ביחד ולחוד, נגרמו להם סבל ועוגמת נפש בהיעדר כל תיעוד וידאו מבת המצווה של בת הזקונים, נזק שהינו בלתי הפיך.

מנגד, טען הנתבע 1 כי ההתקשרות עימו הייתה רק בנוגע למוזיקה באירוע מאחר והינו תקליטן מקצועי ואף קיים חלקו בכל הקשור לליווי האירוע במוזיקה ולשביעות רצונם של התובעים.

באשר לצילום האירוע, ההתקשרות בינם לבין הנתבע 2 הייתה מיום ההמלצה של הנתבע 1 ועד ליום האירוע וזאת ללא קשר לנתבע 1.
הנתבע 2 בכתב הגנתו טוען, כי לא חתם על כל הסכם עם התובעים. לטענתו, בינו לבין הנתבע 1 לא מתקיימים יחסי עבודה, אלא הנתבע 1 הפנה את התובעים לביצוע צילום האירוע אליו כקבלן חיצוני.

לגופו של עניין נטען כי לנוכח טעות אנוש שנבעה ממעבר משרדו, נמחקה קלטת הוידאו מיום האירוע בתום לב. לטענתו, הוצעו לתובעים מספר חלופות לשיפוי לרבות עריכת DVD ממאגר התמונות שקיים מהאירוע וכן הוצע פיצוי כספי אותו סירבו התובעים לקבל.

הנתבע 1 הגיש כתב תביעה שכנגד בגין אי תשלום מלוא התמורה לה זכאי.

נוכח החלטת בית המשפט המחוזי אשר במסגרתו ניתן צו כינוס לנכסיו של הנתבע 1, עוכבו ההליכים בקשר אליו, ובהעדר אישור של המנהל המיוחד אשר מונה על ידי בית המשפט המחוזי להגשת התביעה שכנגד, נמחקה תביעה זו.

התובעים והנתבע 2 הודיעו על הסכמתם להמלצת בית המשפט, לפיה בית המשפט יפסוק בדרך של פשרה, לפי סעיף 79א' לחוק בתי המשפט, כאשר גבול הפיצוי שישולם בפשרה יהיה עד לסך של 10,000 ₪. זאת בנוסף לכך שהנתבע 2 יכין לתובעים דיסק מצגת הכולל תמונות של האירוע.

נוכח הודעת הצדדים בדבר הסכמתם להמלצתי, נקבע כי פסק הדין יינתן בדרך של פשרה לפי סעיף 79א' בתקרת מקסימום בסך שך 10,000 ₪.

לאחר שעיינתי בכתבי הטענות על נספחיהם ובחנתי את כל החומר שהוגש לבית המשפט, ובהתחשב בנכונות הצדדים להגיע לפשרה, לרבות התחייבות הנתבע 2 לערוך דיסק מצגת הכולל תמונות של האירוע, הריני מעמיד את הסך שיועבר לתובעים במסגרת הסכם הפשרה, על סך כולל של 8,000 ₪.

הנתבע יעביר את הסך האמור לתובעים באמצעות ב"כ התובעים, וזאת תוך 30 יום. בפרק הזמן האמור יעביר הנתבע לתובעים גם את הדיסק עם המצגת.

למען הסר ספק, כל ההוצאות שנפסקו בתיק, יבוטלו.

נוכח סיום ההליך בפשרה, האגרה ששולמה בעת הגשת התביעה, תוחזר לתובעים ( בכפוף לתקנות).

ניתנה היום, כ"ד סיוון תשע"ד, 22 יוני 2014, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: מסעוד יעקובי
נתבע: דניאל פרץ
שופט :
עורכי דין: