ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין רחלין אירנה חן נגד ביטוח חקלאי :

בפני כבוד השופטת סיגל רסלר-זכאי

תובעים

  1. רחלין אירנה חן
  2. יפת חיים רחמילוב

נגד

נתבעת

ביטוח חקלאי - אגודה שיתופית מרכזית בע"מ

החלטה

לפני בקשה למינוי מומחה בתחום האורתופדיה לתובעים.

תובעת 1 ילידת 1973, תובע 2 יליד 1980 נפגעו בהתאם לנטען בתאונת דרכים ביום 2.3.2012.

תובעת 1:
התובעת פנתה לטיפול רפואי ביום 4.3.2012 התלוננה על הקאות, כאבים ביד ימין, כאבים בגב, כאבים בע"ש גבי. בדיקה נוירולוגית היתה תקינה, נמצאו הגבלות תנועה בכתף ימין. הופנתה לבדיקת אורתופד. התובעת נבדקה ע"י נוירולוג ביום 1.4.2012 בתיעוד נרשם "..לפי אנמנזה בראש וצוואר". בדיקה נוירולוגית תקינה. הופנתה ל CT ראש.

התובעת צירפה אישור על 12 טיפולי פיזיותרפיה כשהאחרון מיום 5.5.2013. נרשם כי התובעת מציינת "הטבה במשך שבוע שבועיים לאחר פיזיותרפיה לאחר מכן כאב שוב חוזר. סך הכל ישנה הטבה במצבה.". התובעת לא צירפה את תוצאות בדיקת ה CT.

תובע 2:

התובע פנה לרופאת משפחה ביום 4.3.2012 בתלונה על כאבים בצוואר, גב עליון ותחתון, בחילות, סחרחורות. מצב כללי טוב, ללא חסר נוירולוגי. התובע הופנה לצילומי רנטגן עמו"ש גבי ומותני וטיפולי פיזיותרפיה. התובע פנה למיון בבי"ח ברזילי ביום 5.3.2012 בתלונה על החמרה בכאבים בגב תחתון לאחר ת"ד. נמצאה רגישות במישוש. שוחרר עם המלצות לתרופות נגד כאבים ומעקב אורתופדי בטיפול קופ"ח. נבדק שוב ביום 5.4.2012 הופנה לצילום רנטגן עמו"ש צווארי.

בבדיקה מיום 23.5.2013 ע"י אורתופד נמצאה רגישות בצוואר עם הגבלה בתנועות ללא חסר ניורוסקולרי. בוצע CT והודגם בלט דיסק בגובה C3-C4 C5-C6.

הנתבעת מתנגדת לבקשה. לטענתה לתובעת 1 לא נמצא ממצא אובייקטיבי והתיעוד הרפואי דליל. התובע 2 פנה לטיפול רפואי רק יומיים לאחר התאונה וגם קיים תיעוד רפואי דליל.

לאחר שעיינתי בכתב התביעה וצרופותיו אני דוחה את הבקשה למינוי מומחה לתובעת 1 . התובעת הציגה תיעוד רפואי דל, אשר אין בו ממצאים כלשהם לנכות. מלבד טיפולי פיזיותרפיה אשר סיימה חודשיים לאחר התאונה, לא הוצג תיעוד, המעיד על רצף טיפולי או המעיד על ראשית ראיה לנכות צמיתה. זאת ועוד, התובעת לא צירפה בדיקות וטיפול רפואי שנעשו ע"י מומחה בתחום האורתופדיה, ולא את תוצאות בדיק ת ה CT ככל שזו התבצעה .

באשר לתובעת1, הצדדים ישלימו הלכים מקדמיים בתוך 30 יום מהיום, תחשיב נזק תובעת, לרבות תיק מוצגים יוגש עד ליום 10 ספטמבר2014. תחשיב נזק נתבעת יוגש עד ליום 10 אוקטובר 2014.
תז"פ ליום 15 אוקטובר 2014 לשיגור הצעתי לצדדים.

תובע 2 התלונן על כאבים בצוואר ובגב, בנוסף, קיימים ממצאים אובייקטיבים המעידים על ראשית ראייה לנכות צמיתה ולפיכך אני מקבלת את הבקשה למינוי אורטופד.

כתב מינוי והנחיות להמשך ניהול ההליכים ישלח בנפרד.

ניתנה היום, כ"א סיוון תשע"ד, 19 יוני 2014, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: רחלין אירנה חן
נתבע: ביטוח חקלאי
שופט :
עורכי דין: