ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין יחידת תביעות להב נגד מוסי אל טורי :

39870-02-14
בפני כבוד השופט אמיר דהאן
המבקשת
יחידת תביעות להב 433

נגד

המשיב
מוסי אל טורי (עציר)


נוכחים:
המבקשת באמצעות יחידת להב וב"כ עו"ד ליאור שביט
המשיב, הובא באמצעות שב"ס וב"כ עו"ד בן יהודה

פרוטוקול

ב"כ המבקשת:
חוזר על הבקשה, הדיון בבקשה מלמד שביום 3/6/14 בית משפט נכבד זה נתן החלטה בה הקל בתנאי מעצר הבית בימים א, ג, ה, בין השעות 08:00 לשעה 14:00 כאשר זה נבע מהצורך לתת למשיב לחפש עבודה שלא בתחום הגז וצויין בהחלטה שהמשיב יצא לחיפוש עבודה ביחד עם הערב.
והנה ביום 10/6/14 המשיב הפר ההוראה החוקית 3 פעמים, כאשר בעדות יוסף אל טורי, אנו מוצאים עדות להפרה ראשונה שם אומר כי בשעה 07:30 התקשר אליו המשיב כדי לקחת את הרכב, וכחמש דקות לאחר מכן 07:40 לערך הגיע המשיב ולקח את הרכב.
מאותה עת ועד למעצרו הוא שהה מחוץ לבית בלי הערב. לעניי הפרה שלישית בשעה 11:15 הבחינו במשיב. מגיעים לעצור אותו, אומרים לו משטרה, ובלט בלון גז, והמשיב ברח מהשוטרים, המשיב נעצר. מזהה אותו הגברת פטמה ואומרת שיש לה מדבקה של מוביל גז, התקשרתי, אמרו שזה עולה 120 שקל והביא לי גז ולפני כן עצרתם אותו, זה האדם שברח, הוא מכחיש כל קשר לרכב כי היו שם בלוני גז, המשיב אומר אין לי קשר לרכב ולגז ובכלל באתי כי הוזמנתי לחתונה באותו מקום, אך החתונה היתה אמורה להיערך יומיים לאחר מכן. המשיב מכחיש כל קשר לרכב. רק בשעה 11:00 נצפה המשיב שנוסע ולוקח המשיב לקופת חולים ונוסע באותו רכב והוא בכלל מכחיש את הנהיגה והשימוש ברכב.
ידוע לי שבית משפט זה נוקט בחומרה בעניין הפרות, מציין מ"ת 39947-02-14שם בית משפט מיין כי ההלכה של מי שמפר תנאי שחרור ייעצר ולא יינתן בו אמון נוסף ואין חובה על בית משפט לבחון חלופה נוספת. מגיש בעניינו שני כתבי אישום שמתנהלים כנגדו, משנת 2007 עד 2014 הוא מתעסק באופן לא חוקי בגז, נעצר, הודה הוזהר ובכל זאת מבקש אמון כדי למצוא עבודה, כשומר.
וכבר ביום 10/6/14 חוזר לסורו ומתעסק בגז, ומסכן אחרים ותוך גריסה בחוזה בין בית משפט למשיב והכל תוך חזרת לעיסוק בגז וסיכון הרבים, מדובר ברכב שלא מורשה להובלת גז, מדובר בבלונים בניגוד לתקן, וגם להובלה, בלונים שוכבים ולא עומדים, רכב אטום ולא מאוורר, יש תע"צ שאין למשיב רישיון לעסוק בגז ושמדבר על מסוכנות בעיסוק בגז. הסכנה בהובלה ובעיסוק. כשרואה שוטרים שמזדהים בפניו הוא פשוט בורח ומנסה להימלט. כל נסיבות אלה מחייבות מעצר המשיב עד תום הליכים.

ב"כ המשיב:
כפי שטענתי, ראיות לכאורה במקרה זה בעוצמה נמוכה עד מאוד, עדות המשיב שחברי מסתמך עליה, הותר לו לצאת בשעה 08:00 לכאורה האם בשעה 07:30 הוא הפר.
יוסף אלטורי, לכאורה התקשר אליי דוד שלי פאיק אל טורי, מי זה פאיק אלטורי, ונתן לו את הרכב, מי זה, למשיב זה קוראים מוסי אלטורי ואין מסדר זיהוי ועימות ושום דבר ולא מצביע על תמונה.
כדי לטעון שהוא לא היה עם המלווים שלו, אריך היה לחקור אותם.
לגבי הפרה שניה, מוסי היה באותו יום, הוא היה בייבי סיטר של אחד התינוקות בבית וילד אחד באופן דחוף קראו לו ואמרו לו הבן שלך צריך ללכת בדחיפות לקופת חולים, אני אבא ואני אומר ולא מתבייש להגיד, שאם הייתי במעצר בית וצריך לקחת ילד בן 10 לקופת חולים, לא חושב פעמיים אם הייתי לוקח אותו, אף אחד לא בדק איפה היה המלווה שלו, איך אפשר לטעון אם לא ראו אם המלווה היה איתו, לא שעקבו אחריו ברציפות, רואים אותו יורד מהאוטו ונכנס לקופת חולים, המלווה לא נחקר וגם לא מכירים אותו. רהט זה לא מדבר שרק מוסי שם.
המלווה לא נחקר, לא יודעים מיהו, הם, הבלשים אפילו לא ידעו מי המשיב. מפנה לדוח תצפית מרכזת של אלכס 10:32, לכאורה התיאור מתאים למשיב, מזהה גבר קרח בעל מבנה שמן עם טישרט אפור נוסע ברכב, אותו תצפיתן אחרי זה בשעה 10:33 כותב מוסי אלטורי הולך עם רכב מעבר לכניסה לקופת חולים ומאחוריו הולך ילד.
מצוי באולם אדם שהוא קרוב משפחתו של אלטורי, סלמן.

סלמן אלטורי:
אני קרוב משפחה של המשיב, שמי אלטורי סלמן, ואני גם מתעסק בגז ואני מוכר בלונים 2 בלונים כל יום.

ב"כ המשיב:
אותו מבנה ראש, חיוך דומה, אך מי שלא מכיר אותם ורואה ממרחק, בספק אם יכול לזהות בין מוסי לסלמן.

מותר היה לו להסתובב כדי לחפש עבודה, הוא לא הוגבל בקפיטריות ומסעדות, מה הבעיה שהיה שם עם הילד שלו, השאלה אם היה עם מלווה, זה נגזרת אם נחקרו המלווים.
בעניין קופת החולים, המלווה שלו היה איתו שם, אולי באותה שניה המלווה לא היה לידו, זה לא אומר שהפר צו בית משפט והיה ללא ליווי, הרי אם צריך להיות עם ליווי, המלווה לא נכנס איתו לשירותים. מאחר והמלווים כלל לא נחקרו וגם התצפיתן בהבדל של דקה שני עדויות שונים. זה לאי כול להיות שזה שראה לפני דקה, הוא מוסי אלטורי.
חברי אמר שהבחורה היא העדות הרצינית, הוא נעצר ביום 11:20 מדוייק והיא אומרת בשעה 12:00.
טוענים שהיה עם רכב הגז. מצטט מעדות פטימה אלסנה..
אין ספק שבסביבות ובסמוך לכך נעצר במקום שם, אך לא עושים לה מסדר זיהוי ומי זה האדם שהציע לה לקנות את הגז, אנו לא יודעים מי זה אותו אדם ומי זה שנעצר. אין היכרות עם הנאשם ועדותה מדברת על שעה אחרת. אני לא ידוע אם זה לא אירוע אחר.
אומרים שהוא נסע וחילק גז, מפנה למה שחברי לא הפנה, עדות חי כספי, שרואים אותו בשעה 10:30 טוענים שירד פחות או יותר לקופת חולים והלכו לבדוק את הרכב, לפחות אחד מהם עשה זאת, עשה עבודה טובה. מצטט. "אך לא היו בלוני גז".. לא היו בלוני גז ובשעה 11:20 לא רואים אותו שוב נוהג ברכב הזה, רק עומד ליד הרכב, בין 11:30 לשעת המעצר כל השוטרים משך 45 דקות יש שתיקה, נעלמות לנו מסדר היום. והפעילות מתחדשת כשהם יודעים שהוא עומד כבר ליד בית, אומרים להם תיסעו לבית זה, מוסי שם.
כנראה אדם אחר הביא את הרכב למקום ומישהו אחר אמר להם שהוא ליד הרכב עם הבלונים ושיעצרו אותו, גם לא בדקו כמה זמן היה בקופת חולים עם הבן שלו.
לא יודעים בזמן זה מי מחזיק ברכב ומה מוסי עושה, הוא היה בסמוך לרכב והמפתחות לא נתפסים עליו ואני לא אומר שלא ישב באותו יום או בימים לפני ברכב. באים להפיל עליו את תיק הגז, זה טול קורה מבין עיניך. למה?
מגיש מזכר של אדיר מדזר שאומר שהוא נהג ברכב במקום האירוע, אלא שברכב היו שני בלוני גז, איפה עוד שניים. בביתו אין כלום שקושר אותו לגז.
פבל גרין חתום על אחד מדוחות הבילוש, הוא בלב העיסוק, הודיע לו על נסיבות המעצר, ניסיון הימלטות והפרת תנאי ערובה, כלום שקשור לגז. הוא לא נעצר על גז, ייחוס הגז בא בשלב מאוחר יותר. מקריא.. אנו יודעים שעברו עוד 10 דקות שהוא נעלם, המשטרה עוזבת את המקום בכוונה, ובהמשך קיבלו מקום לנסוע איפה שהמשיב עובד. העזיבה של המשטרה את המקום לא היתה סתמית, אם במעקב ומבצע הפרות, למה לחכות? היו עוצרים אותו אותה שניה. למה חיכו?
הלכו וראו שאין בלוני גז באוטו, אמרו איך נעצור אותו בלי בלוני גז, ותוך חצי שעה היו באוטו בלוני גז, מה הוא קוסם? מאיפה הביא בלוני גז.
מפנה לדוח פעולה של אביאל עקא, זה הקודקוד, ראש צוות הפעולה שניווט ועשה הכל. הוא מפנה לדוח שלו, לא פחות משלושה בלשים אם לא יותר, וכותב את הדוח שלו כשקורא את שלהם. זה כשיר שיושב ראש צוות החקירה ולא כותב דוח מזכרונו?
עם כל הכבוד לתיק ישנם מחדלי חקירה לגופו של עניין, אי חקירת עדי הליווי, העובדה שהמשיב לא זוהה על ידי הבחורה ואותו אלטורי, הבחורה אמרה שלא יודעת על מי לזהות ואומרת זה שעצרתם.
לעניין הבריחה, צריך לראות איך שוטרים, הרי הם לא עם מדים, הם יורדים באזרחי, רצים אליך, אין אדם שהאינסטינקט הראשוני, הוא לא ידע אם זה אוייב או חבר, ברור שראה אנשים מתנפלים עליו והוא ידוע שלא עשה כלום, סך הכל עומד ברחוב, והיתה התקהלות, קופצים עליו, ברור שירוץ 20 מטר, חוץ מריצה זו שנובעת מפחד, הוא לא עשה כלום ולפיכך אין ראיות להפרה ולעניין החזקה בגז, ראו אותו בלי גז, אני מבקש לשחררו לאותם תנאים שהיה בהם.

החלטה

ב"כ המאשימה ישיב בכתב כיוון שתשובתו עומדת להיות ארוכה וממילא נדרש עיון מדוקדק בחומר הראיות.

החלטה תינתן ביום 24/6/14 בשעה 09:40.

הצדדים יעבירו זה לזה את מסמכיהם ישירות אחד לשני.

מתיר למשיב ביצוען של 5 שיחות טלפון בהתאם לנהלי שב"ס וכן ציוד ראשוני בהתאם לנהלי שב"ס.

המשיב יהיה עצור עד החלטה אחרת.

המשיב יובא באמצעות ליווי נחשון.

ניתנה והודעה היום י"ט סיוון תשע"ד, 17/06/2014 במעמד הנוכחים.

אמיר דהאן, שופט


מעורבים
תובע: יחידת תביעות להב
נתבע: מוסי אל טורי
שופט :
עורכי דין: