ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין שיח גאלב עלי פאלח-חבר המועצה הדתית נגד אריאל שרון-ראש הממשלה בתוקף... :

החלטה בתיק בג"ץ 5596/03

בפני: כבוד הרשם עודד שחם

העותרים:
1. שיח גאלב עלי פאלח-חבר המועצה הדתית

2. שיח מחמד נאיף סויד-חבר המועצה הדתית

3. שיח יוסף סלמאן גדבאן-חבר המועצה הדתית

נ ג ד

המשיבים:
1. אריאל שרון-ראש הממשלה בתוקף תפקידו כשר הדתות

2. המועצה הדתית הדרוזית

בקשה לפסיקת הוצאות

בבית המשפט העליון בירושלים

החלטה

בפניי בקשה לפסיקת הוצאות בעתירה שבכותרת, בעקבות מחיקתה. המשיב 1 הותיר את שאלת חיובו בהוצאות לשיקול דעת בית המשפט. עם זאת, צויין כי אם יחוייב משיב זה בהוצאות העותרת, מן הראוי לחייבו בהוצאות נמוכות יחסית, נוכח היקפו המצומצם של הצו על תנאי שהוצא, ביחס לצו על תנאי שהתבקש; נוכח העובדה שגם לאחר הוצאת הצו על תנאי לא קיבל המשיב את עיקר בקשות העותרים; נוכח העובדה שחלק מן התקופה שחלפה עד להקמת הוועדה הבינמשרדית מקורה בעבודת מטה שהביאה בסופו של דבר לביטול המשרד לענייני דתות; עוד צויינה העובדה שהנושא הנדון הינו סבוך ומורכב, בעל רגישות ציבורית רבה, ועל כן אינו ניתן לפיתרון בנקל.

בשים לב לטענות המשיב מחד, ולכך שכתוצאה מהגשת העתירה הוקמה הוועדה הבינמשרדית לבדיקת התקנות, אשר הקמתה היתה גם בהתאם לאמור בפסקי דין של בית המשפט בבג"צ 7351/03 ובג"צ 378/96, ישא המשיב בהוצאות העותרת בעתירה זו בסך של 8,000 ₪. לסכום זה יש להוסיף מע"מ כחוק והפרשי רבית והצמדה עד ליום התשלום בפועל.

אשר למשיבה 2, לא מצאתי מקום לחיובה בהוצאות, שכן יש ממש בטענתה כי היתה משיבה פורמלית בעתירה, ולא היה בידה להיענות למבוקש בעתירה. לפיכך, הבקשה, בכל הנוגע למשיבה זו, נדחית על כן.

ניתנה היום, ח' באב תשס"ד (26.7.2004).


מעורבים
תובע: שיח גאלב עלי פאלח-חבר המועצה הדתית
נתבע: אריאל שרון-ראש הממשלה בתוקף תפקידו כשר הדתות
שופט :
עורכי דין: