ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין ארנון בן עליזה נגד הוועדה המקומית לתכנון ובניה 'שמעונים' :

החלטה בתיק עע"ם 2104/04

בפני: כבוד הרשם עודד שחם

המערערים:
1. ארנון בן עליזה

2. דניאל אבני

נ ג ד

המשיבים:
1. הוועדה המקומית לתכנון ובניה 'שמעונים'

2. הוועדה המקומית לשמירה על קרקע חקלאית ושטחים פתוחים

3. עמוס טרבלסי

בקשה לפסיקת הוצאות

בבית המשפט העליון בירושלים

החלטה

בפניי בקשה של המשיב 3 להשית הוצאות על המערערים, בעקבות מחיקת ההליך שבכותרת לבקשת המערערים. הליך הערעור שבכותרת נמחק בטרם הופקד בו ערבון, בטרם הוצא בו צו בדבר סיכומים בכתב, בטרם הוגשו בו סיכומים, ובטרם התקיים בו דיון כלשהו. לטענת המשיב 3, נשא בהוצאות בגין לימוד הערעור, פגישות עם היזם של תחנת התידלוק נשוא המחלוקת, הכנת בקשה להקדמת דיון, והכנת בקשה למחיקת הערעור עקב אי הפקדת ערבון.

דין הבקשה להידחות. בטרם הופקד ערבון, לא היה מקום, בנסיבות העניין, להגשת בקשה להקדמת הדיון, שכן ההליך הערעורי טרם הבשיל לקיום דיון כלשהו. באופן דומה, בטרם הופקד ערבון טרם הגיעה השעה להמצאת הערעור לידי המשיב 3, על פי הדין. במצב זה, הפעולות המתוארות על ידו בנוגע להכנת התיק היו מוקדמות, וגם בגינן אין מקום לפסיקת הוצאות. אשר לבקשה למחיקת הליך באין הפקדת ערבון, הרי שזו לא הוגשה, שכן המערערים פנו ביזמתם בבקשה למחיקת ההליך עוד בטרם הוגשה, ובמצב זה איני רואה הצדקה לחייבם בהוצאות. אכן, עצם הגשת הערעור לא חייבה את המשיב 3 בפעולה כלשהי. הערעור נמחק לבקשת מגישיו תוך זמן קצר יחסית, ובטרם בשל לקיומו של דיון. בעצם הגשתו לא היה כדי להטיל הוצאות על המשיב 3. ביטול הערעור אף ייתר את הצורך האפשרי לשאת בהוצאות בגין הגשת כתבי בי דין והתייצבות לטיעון.

נוכח שיקולים אלה, הבקשה נדחית (ראו ע"א 517/81 בלך נ' ארגון נכי צה"ל, פ"ד מ(1) 53). בנסיבות העניין, איני עושה הוצאות בבקשה זו.

ניתנה היום, ח' באב תשס"ד (26.7.2004).


מעורבים
תובע: ארנון בן עליזה
נתבע: הוועדה המקומית לתכנון ובניה 'שמעונים'
שופט :
עורכי דין: