ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין יצחק איפרגן נגד ביקטין אמיל :

בפני כבוד הרשם בכיר נדים מורני

תובע

יצחק איפרגן

נגד

נתבעים

1.ביקטין אמיל
2.ביקטין אדוארד
3. מנורה חברה לביטוח

פסק דין

1. התובע הגיש תביעה כספית כנגד הנתבעים בהליך מהיר ותבע לחייבם לשלם לו סך 2,997 ₪ בגין הנזקים שנגרמו לרכבו מדגם מאזדה מס' רישוי 88-485-09 (להלן: " המאזדה"), עקב תאונת דרכים בה היתה מעורבת ביום 21/7/13.

התובע טען בתביעתו כי בתאריך הנ"ל הוא נהג במאזדה ונסע בדרך צה"ל בחיפה ולפתע הנתבע מס' 2 , אשר נהג באותה עת ברכב מס' רישוי 89-640-20 (להלן: "המיצובישי") התפרץ לנתיב נסיעת המאזדה ופגע בחלקה הקדמי ימני וכתוצאה מההתנגשות הנ"ל נגרמו למאזדה נזקים כמצוין בחוו"ד השמאית שצורפה לכתב התביעה.

2. הנתבעים טענו בכתב ההגנה שההתנגשות בין שני הרכבים התרחשה בעוד המיצובישי נוסעת בנתיב הנסיעה הימני כדין, התובע שנסע בנתיב הנסיעה השמאלי, סטה לפתע לנתיב הנסיעה של המיצובישי ופגע במיצובישי בחלקה האחורי השמאלי.

3. כל אחד מהנהגים העיד כי נסע במהירות המותרת ושניהם אישרו כי ההתנגשות ארעה בעיקול הפונה ימינה, כאשר המאזדה נסעה בנתיב השמאלי והמיצובישי נסעה במסלול הימני.

דיון והכרעה:

4. מעדויות הנהגים עולה כי לאחר אירועה התאונה התנהלה ביניהם שיחה לא נעימה, אשר גלשה, לטענת התובע, אף למעשה תקיפה והזמנת משטרה למקום.

5. עדויות שני הנהגים היו מגמתיות וכל נהג עשה לשכנע את ביהמ"ש בצדקת גרסתו.

6. לאחר שמיעת הנהגים, ביהמ"ש אינו יכול להעדיף עדות אחת על השניה, מאחר ותיאור התאונה ומיקום הנזקים יכולים להתאים לשתי הגרסאות.

7. ברור שהתאונה ארעה עקב סטיית אחד הרכבים כלפי משנהו, אולם מהעדויות שהובאו לא ניתן לקבוע מי סטה מנתיב נסיעתו לנתיב האחר.

8. בנסיבות אלה, יש להכריע בתביעה עפ"י עקרונות "נטל ההוכחה".
לפי העיקרון שנטל ההוכחה מוטל על המוציא מחברו, התובע הוא זה שצריך לשכנע את ביהמ"ש כי גרסתו נכונה היא, וכאמור לעיל, ביהמ"ש לא השתכנע בכך במידת הסבירות הדרושה להוכחת תביעות כגון אלה.(סבירות העולה על 50%).

9. מאחר ונטל ההוכחה מוטל על התובע, ומאחר והתובע לא הצליח להרים את הנטל הנ"ל, אני קובע שדין תביעתו להידחות.

10. על אף התוצאה שאליה הגעתי, אינני מוצא מקום לחיוב התובע בהוצאות משפט לטובת הנתבעים.

המזכירות תמציא העתק מפסק דין זה לצדדים ותסרוק את המסמכים ת/1, נ/1 בתיק.
ניתן היום, ט"ו אייר תשע"ד, 15 מאי 2014, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: יצחק איפרגן
נתבע: ביקטין אמיל
שופט :
עורכי דין: