ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין בן גולדנבג נגד טי - לנד מזכרות איכות בע"מ :

12 מאי 2014
לפני: כבוד השופט תומר סילורה

התובע:
בן גולדנבג
ע"י ב"כ: עו"ד זאב גיא

-
הנתבעים:

  1. טי - לנד מזכרות איכות בע"מ
  2. אלכסנדר ברק

ע"י ב"כ: עו"ד אבי אברמוביץ

החלטה

רקע כללי

1. התובע הגיש תביעה כנגד הנתבעים בבית הדין לעבודה בתל-אביב.

2. בכתב ההגנה נטען, בין היתר, שאין לבית הדין לעבודה בתל-אביב סמכות מקומית מלדון בתובענה הואיל ומקום ביצוע העבודה היה בקיבוץ גינוסר וכן כי כתובת הנתבעת 1 בקיבוץ גינוסר. לפיכך נטען שיש להעביר את התובענה לבית הדין לעבודה בנצרת.

3. ביום 7.5.2014 התקיים דיון קד"מ בפני במהלכו העלה ב"כ הנתבעים את טענת חוסר הסמכות המקומית מלדון בתיק. יוער, כי ב"כ התובע התנגד במועד הדיון לבקשה להעברת התובענה עקב חוסר סמכות מקומית, אולם בהתאם להודעתו מיום 8.5.2014 אין התובע מתנגד להעברת התיק לבית הדין לעבודה בנצרת.

הכרעה

4. לפי לשון תקנה 3(א)(1) לתקנות בית הדין לעבודה (סדרי דין) התשנ"ב-1991, לעובד יש זכות בחירה להגיש את התביעה כנגד מעסיקו הן ב"מקום העבודה" והן ב"מקום ביצוע העבודה". "מקום ביצוע העבודה" הוא המקום שבו בוצעה העבודה בפועל ואילו את המונח "מקום העבודה" ניתן לפרש גם כמרכז מפעלו של המעביד או במקום בו נמצא משרדו הרשום של המעסיק (ראו לאחרונה: בר"ע 36623-11-13 דב מרכוש – סולאר פרופיט ישראל בע"מ, ניתן ביום 4.2.14).

5. במקרה דנן, אין חולק שמקום ביצוע העבודה היה בקיבוץ גינוסר שבצפון. כמו כן, בהתאם לדו"ח רשם החברות כתובת התאגיד רשומה בקיבוץ גינוסר. מכאן, שאכן הסמכות המקומית לדון בתביעה - בהתאם לשתי החלופות - נתונה לבית הדין לעבודה בנצרת ולא לבית הדין לעבודה בתל-אביב.

6. בית הדין ער לכך שכתב התביעה הוגש לבית הדין דנן מאחר שבדו"ח רשם החברות נכתב מען בתל-אביב, אולם אין הכוונה למשרד רשום בתל-אביב, אלא מדובר בכתובת ת.ד לקבלת מכתבים בלבד, כאשר התאגיד עצמו רשום בדו"ח רשם החברות בקיבוץ גינוסר.

7. אשר על כן, לעמדתי, אכן אין לבית הדין לעבודה בתל-אביב סמכות מקומית לדון בתובענה ובהתאם להסכמת הצדדים יש להעביר את התיק לבית הדין לעבודה בנצרת. המזכירות מתבקשת להעביר החלטתי זו לכבוד הנשיאה א. לקסר להמשך החלטתה.

ניתנה היום, י"ב אייר תשע"ד, (12 מאי 2014), בהעדר הצדדים ותישלח אליהם.


מעורבים
תובע: בן גולדנבג
נתבע: טי - לנד מזכרות איכות בע"מ
שופט :
עורכי דין: