ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מרדכי אנגל נגד שמואל לוי :

החלטה בתיק עע"ם 2533/04

עע"ם 2533/04
וערעור שכנגד

בפני: כבוד הרשם יגאל מרזל

המערער:
מרדכי אנגל

נ ג ד

המשיבים:
1. שמואל לוי ו-7 אח'

2. ישראל סדן ראש עיריית חדרה

3. יאשיהו וולשטיין מזכיר העיר חדרה

4. אריה גמליאל

5. גיורא שחר

6. עיריית חדרה

7. אסיה-חדרה-ישראל בע"מ

בקשה בהסכמה לדחיית מועד דיון
ובקשה לעיון חוזר

בבית המשפט העליון

החלטה

1. בפני שתי בקשות מטעם המשיבים (המערערים בערעור שכנגד). אדון בהן כסדרן. באשר לבקשה לדחיית מועד דיון, המועד שנקבע לדיון ליום 26.9.04 מתבטל בזה. היומן מתבקש לקבוע מועד אחר בשים לב לתאריכים המתואמים על ידי הצדדים, כאמור בבקשתם מיום 7.9.04.

2. באשר לבקשה לעיון חוזר, לטענת המשיבים (המערערים בערעור שכנגד), הרשמים אינם יכולים לבטל במחי יד החלטה אחרת שניתנה על ידי אותה ערכאה. תחילתם של דברים, בבקשה להארכת מועד להגשת סיכומים שהגישו המשיבים (המערערים בערעור שכנגד) ביום 2.9.04 ואשר הוטבעה עליה החותמת "בהתאם להנחיית הרשמים, ההסדר הדיוני מאושר". מיד לאחר קבלת הבקשה, הגיש המערער (המשיב בערעור שכנגד) בקשה דחופה למחיקת הסיכומים מטעם המשיבים 1, 2, 4-8. לאחר עיון בבקשה, שוכנעתי כי אכן לא היה מקום לקבל את סיכומי המשיבים (המערערים בערעור שכנגד) כפי שהוגשו והחלטתי ביום 2.9.04 כי סיכומי המשיבים (המערערים בערעור שכנגד) יוצאו מן התיק ויוחזרו למערערים בערעור שכנגד. לאחר עיון בבקשה לעיון חוזר, נחה דעתי כי אין לקבלה והחלטתי המפורטת מיום 2.9.04 תישאר על כנה. החלטת המזכירות בנדון ניתנה בטעות ואין חולק כי בידי הסמכות לתקנה בנסיבות אלו, מה גם שניתנה למשיבים הזדמנות הוגנת לתיקון מעין זה (ואף פעמיים ניתנה).

3. למען הסר ספק ועל מנת לפשט את הבקשות שבפני ככל שניתן ולמען קידומו של ההליך ושמירה על מסגרת הדיון, אני מורה כך: המשיבים (המערערים בערעור שכנגד) יגישו את סיכומיהם המתוקנים, בהיקף שנקבע בהחלטתי המפורטת מיום 2.9.04, לא יאוחר מיום 9.9.04. המשיבים הפורמליים בערעור שכנגד יוכלו להגיש את סיכומיהם לא יאוחר מיום 22.9.04. המערער (המשיב שכנגד) יגיש את סיכום טענותיו בערעור שכנגד וכן סיכומי תשובה בערעור העיקרי עד ליום 22.9.04 בהיקף האמור בצו הסיכומים מיום 5.5.04. בהמשך להחלטתי מיום 2.9.04 ולאמור בצו לסיכומים בכתב מיום 5.5.04, אין בידי המערערים בערעור שכנגד זכות להגיש סיכומי תשובה בערעור שכנגד. ער אני לכך כי ביום 2.9.04 הגישו המערערים בערעור שכנגד בקשה בעניין זה ובקשה זו נתקבלה על ידי המזכירות בחותמת "בהתאם להנחיית הרשמים ההסדר הדיוני מאושר". אולם, הסדר דיוני בנדון לא היה ומכל מקום בקשה זו קובלה בטעות על ידי המזכירות.

החלטתי זו תומצא לצדדים, בדחיפות, באמצעות הפקסימליה.

ניתנה היום, כ"א באלול תשס"ד (7.9.04).

יגאל מרזל
ר ש ם


מעורבים
תובע: מרדכי אנגל
נתבע: שמואל לוי
שופט :
עורכי דין: