ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין התאמה השמה ומידע בע"מ נגד עיריית הרצליה :

החלטה בתיק בר"ם 8390/04
בבית המשפט העליון בירושלים

בפני: כבוד השופטת ד' ביניש

המבקשת:
התאמה השמה ומידע (1995) בע"מ

נ ג ד

המשיבות:
1. עיריית הרצליה

2. החברה העירונית לפיתוח תיירות בהרצליה בע"מ

3. החברה לפיתוח הרצליה בע"מ

בקשת רשות ערעור

בשם המבקשת:
עו"ד חיים צדוק ושות'

בשם המשיבות 1 ו-3:
עו"ד רענן הר-זהב ושות'

בשם המשיבה 2:
עו"ד גדעון פישר ושות'

החלטה

בפניי בקשת רשות ערעור על החלטתו של בית המשפט המחוזי בתל-אביב-יפו בשבתו כבית משפט לענינים מינהליים (השופט י' זפט) אשר דחה את בקשת המבקשת לצו מניעה זמני אשר יורה למשיבות להמנע מלהמשיך בהליכי מכרז שמספרו 13/2004.

מהנטען בבקשה עולה שהמבקשת הינה חברה המספקת שירותי ניקיון למוסדות ובין השאר היא מספקת שירותי ניקיון למשיבות 1,2 מכח הסכמים ביניהן. המבקשת טוענת כי לאחרונה נודע לה שהמשיבות פרסמו מכרז לביצוע העבודות נשוא ההסכמים הנ"ל על אף שהתקופה הנקובה בהסכמים כלל אינה קרובה לסיומה. המבקשת פנתה למשיבות בדרישה לבטל את המכרז אך דרישתה נדחתה. המבקשת הזדרזה, איפוא, והגישה לבית המשפט קמא עתירה מינהלית כנגד המשיבות ועימה הגישה גם בקשה לצו מניעה זמני אשר יורה למשיבות להמנע מלהמשיך בהליכי המכרז החדש. בית המשפט קמא, לאחר שעיין בבקשה ובתגובות המשיבות לה, החליט לדחות את הבקשה לסעד זמני. כנגד החלטה זו הוגשה בקשת רשות הערעור שבפניי.

לאחר שעיינתי בבקשה ובנספחיה הגעתי למסקנה כי דינה להידחות מחמת היותה מוקדמת. המבקשת מעלה בבקשתה טענות רבות בדבר חובתן של המשיבות לכבד את ההסכמים שנחתמו עימה ובדבר אי התקיימותם של התנאים המאפשרים למשיבות להשתחרר מהסכמים אלו, אלא שטענות אלה הן במישור החוזי ואין ביניהן לבין העתירה המנהלית למניעת המכרז דבר. מכל מקום, טענות אלו כלל אינן מתעוררות בשלב זה שכן, כפי שאף המבקשת מציינת בעצמה, המשיבות כלל לא הודיעו על סיום ההתקשרויות עימה. כמו כן, מתגובות המשיבות בבית המשפט קמא עולה שהמכרז החדש טרם אושר על ידי מועצת המשיבה 1 ועל ידי שר הפנים ובשלב זה כלל אין לדעת אם ייצא לפועל. בנסיבות אלו, אין מקום ליתן למבקשת סעד זמני. בשולי הדברים יצוין כי החלטתו של בית המשפט קמא לדחות את בקשת המבקשת לסעד זמני ניתנה ללא כל נימוק ועל כך יצא קצפה של המבקשת בבקשת רשות הערעור שהגישה. אכן, נראה כי מן הראוי היה שבית המשפט קמא ינמק את החלטתו בקצרה אך בנסיבות הענין אין להעדר הנימוקים משמעות כלשהי.

אשר על כן, בקשת רשות הערעור נדחית.

ניתנה היום, ה' בתשרי התשס"ה (20.9.2004).

ת


מעורבים
תובע: התאמה השמה ומידע בע"מ
נתבע: עיריית הרצליה
שופט :
עורכי דין: