ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל ו.מ.לתכנון ובניה משגב נגד עאישה סוואעד :

בפני כבוד השופטת זהבה (קאודרס) בנר

מאשימה

מ.י. ו.מ.לתכנון ובניה משגב

נגד

נאשמים

  1. עאישה סוואעד
  2. קאסם סוואעד

החלטה

האישור שהוגש ע"י הסנגור לגבי מצבה הבריאותי / נפשי של הנאשמת כאסמכתא וכבסיס לבקשתו להפנייתה לבדיקה פסיכיאטרית מדבר בעיקרו על בריאות גופנית לקויה : עיוורון, השמנה, כאבי ראש, כאבי גב, כאבי מפרקים ומבחינה מצבה הנפשי מצוין דיכאון ברמה בינונית עקב העיוורון ומתח נפשי גבוה. מכאן, שמסמך זה אינו מהווה אינדיקציה לכך שהנאשמת סובלת מליקוי נפשי.
אינני יכולה להתעלם מכך שההגנה מעלה טענה בגין מצבה הנפשי של הנאשמת בשלב מאוחר של הדיון ואיני פוסלת על הסף את ההשערה שבבקשה זו משתמשים הסנגור והנאשמת כמכשיר ואמצעי נוסף לגרירת התיק שנפתח בשנת 2007 ! ההליכים נמשכים והסחבת נגרמת ע"י הנאשמים באופן ברור ומובלט. יש לציין שכבר בישיבה הראשונה בתיק זה, בשנת 2007, הצהיר הסנגור על מצבה הבריאותי של הנאשמת כסיבה לאי הופעתה לדיון ותמוה בעניי שלא ביקש כבר אז, הבקשה שהוגשה על ידו כעת.
למרות האמור לעיל ולפנים משורת הדין ועל מנת שהאמת תצא לאור והחשוב מכל, מבלי לפגוע בהמשך הדיונים כפי שנ קבעו, הנני מורה בדבר הגשת חוו"ד פסיכיאטרית שתיתן את הדעת למצבה הנפשי של הנאשמת במועד ביצוע העבירה ולכשירותה של הנאשמת לעמוד לדין היום.
לצורך כך, אני מורה במסגרת סעיף 15 לחוק טיפול בחולי נפש, התשנ"א – 1991, כי לנאשמת תיערך בדיקה פסיכ יאטרית במוסד ובמועד שיקבעו ע"י הפסיכיאטר המחוזי – מחוז צפון.
על הסנגור לדאוג להמצאת החלטה זו לפסיכיאטר המחוזי ולתאום המועד והמקום של הבדיקה הנ"ל.
הנני מורה לפסיכיאטר המחוזי להעביר חוו"ד עד ה- 15.6.14, באשר מתקיים דיון בתיק זה ב- 19.6.14.

המזכירות תמציא החלטה זו לצדדים ולפסיכיאטר המחוזי מיידית בפקס וכן בדואר.

ניתנה היום, ל' ניסן תשע"ד, 30 אפריל 2014, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: מדינת ישראל ו.מ.לתכנון ובניה משגב
נתבע: עאישה סוואעד
שופט :
עורכי דין: