ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין יצחק עמרם נגד יצחק ספיר :

בפני כבוד הרשמת בכירה איילת הרץ

תובע

יצחק עמרם

נגד

נתבע

יצחק ספיר

פסק דין

בתוקף סמכותי לפי סעיף 79א לחוק בתי המשפט (נוסח משולב) התשמ"ד – 1984, הנני קובעת כדלקמן: הצדדים בתיק אזרחי זה הסכימו והסמיכו את בית המשפט לפסוק בתובענה דנן על פי שיקול דעתו, לפי סעיף 79א לחוק בתי המשפט [נוסח משולב], התשמ"ד – 1984, ללא נימוקים.

עיינתי בכל החומר שהוגש על ידי הצדדים לתיק בית המשפט וכן שמעתי העדים מטעם הצדדים.
על סמך כל החומר שבפני, ולאחר שהבאתי בחשבון טענותיהם של הצדדים האחד כנגד השני ושקלתי הדברים אלו מול אלו, התרשמתי כי יש מקום לקבל חלקית את התביעה.

אשר על כן, אני מחייבת את הנתבע לשלם לתובע סך של 3, 000 ₪ . בנוסף יישא הנתבע בהוצאות משפט בסך של 500 ₪. קרי סך כולל של 3,500 ₪. התשלום יבוצע בתוך 30 יום מהיום. הסכום יישא ריבית והפרשי הצמדה חוק, מהמועד בו אמור להיות משולם ועד ליום התשלום המלא בפועל.

כאמור, פסק הדין ניתן ללא נימוקים. כך הסכימו הצדדים מראש, וזוהי גם הדרך הנכונה בפסיקה על פי סעיף 79א לחוק הנ"ל, הן על מנת שפסק הדין יהיה סופי ויסיים הסכסוך בין הצדדים, הן על מנת לקצר את זמן מתן פסק הדין והן על מנת לחסוך בהוצאות גבוהות.

למען הסר ספק אוסיף עוד, כי הואיל ופסק דין זה ניתן לפי סעיף 79א כאמור, הרי שאין בו משום קביעת ממצאים ולא קביעות בעניין מהימנות. זהו עוד אחד היתרונות שישנם למתן פסק דין זה.
יפה עשו הצדדים שהסכימו לסיים המחלוקת ביניהם בדרך זו.

המזכירות תשלח העתק פסק הדין לצדדים בדואר.

ניתן היום, ל' ניסן תשע"ד, 30 אפריל 2014, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: יצחק עמרם
נתבע: יצחק ספיר
שופט :
עורכי דין: