ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין שרות לחקלאי צדוק בע"מ נגד יניב דור :

בפני כבוד השופטת מעין צור

התובעת

שרות לחקלאי צדוק בע"מ

נגד

הנתבעים

1.יניב דור
2.חן חסון ליסינג בע"מ
3.כלל חברה לביטוח בע"מ

פסק דין

זוהי תביעה בגין נזקי רכוש שנגרמו למשאית של התובעת בתאונת דרכים שהתרחשה ביום 5.8.12.
ראובן שי, נהג המשאית (להלן: "שי"), מסר בעדותו כי עמד בפקק תנועה בנתיב הימני במחלף וושינגטון בכביש אשדוד-גדרה. רכב שבו נהג נתבע מס' 1 (להלן: "הנתבע") עקף את המשאית מצידה הימני כשהוא נוסע על השול הימני, סטה שמאלה לנתיב שבו עמדה המשאית, ופגע במשאית בחלקה הימני הקדמי.
בחקירתו הנגדית מסר העד כי הוא היה בנתיב הימני, כשמימינו שול. נתיב השתלבות מימין, שהיה בקטע קודם של הכביש, הסתיים קודם לכן.
הנתבע מסר בעדותו כי היה בעצירה מוחלטת בשל עומס תנועה כבד בכביש. לפתע הגיעה המשאית ופגעה ברכבו בחלקו השמאלי, לאחר שסטתה מנתיב נסיעתה לנתיב הנסיעה שבו עמד.
לתצהיר הנתבע צורפה תמונה שבה נראים המשאית ורכב הנתבע במצב ם בעת התאונה, כשמאחורי רכב הנתבע טור מכוניות, ומימין לרכב הנתבע טור מכוניות נוסף. התמונה הוצגה לשי במהלך חקירתו הנגדית, וזה התבקש להסביר כיצד מתיישב מה שנראה בה עם גרסתו. שי השיב כי רכב הנתבע נמצא חציו בשול, ולא בנתיב הנסיעה, וכי הרכבים שמימינו עמדו אף הם בשול (עמ' 2 שו' 15-23).
נטל ההוכחה מוטל על התובעת. לאחר ששמעתי את עדויות הנהגים המעורבים בתאונה, לא מצאתי סיבה להעדיף את גרסתו של שי על פני גרסת הנתבע. נהפוך הוא: לנוכח התמונה שהוגשה, נראה כי גרסת הנתבע הינה הגיונית יותר. ההסבר שנתן שי למה שנראה בתמונה אינו מספק, שכן אין זה סביר ששול הדרך הוא ברוחב של רכב וחצי, דהיינו רוחב העולה על רוחבו של נתי ב נסיעה. מכאן שהגיוני יותר שרכב הנתבע נמצא בנתיב הימני, והרכבים שמימין לו נמצאים על השול. לפיכך דין התביעה להידחות.
אשר על כן אני דוחה את התביעה. התובעת תשלם לנתבעים הוצאותיהם בתביעה זו בסך 2,000 ₪ בצירוף הפרשי הצמדה וריבית כחוק מהיום ועד התשלום המלא בפועל.
זכות ערעור כחוק.

ניתן היום, כ"ט ניסן תשע"ד, 29 אפריל 2014, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: שרות לחקלאי צדוק בע"מ
נתבע: יניב דור
שופט :
עורכי דין: