ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד מטעב אלהואשלה :

בפני כבוד השופט נסר אבו טהה
המבקשת
מדינת ישראל
ע"י ב"כ עו"ד רמי אלמכאוי

נגד

המשיב
מטעב אלהואשלה (עציר)
ע"י ב"כ עו"ד שי ברגר

פרוטוקול

ב"כ המשיב:
אני מסכים לקיומן של ראיות לכאורה בעבירה של קשירת קשר לסחר בנשק. אין ראיות לעבירה של הובלה ונשיאה. יחד עם זאת, ההסכמה לראיות בעבירות הראשונות מקימות עילת מעצר. נבקש להפנות את המשיב לקבלת תסקיר. אנחנו נציג את החלופות ישירות בפני שירות המבחן.

ב"כ המבקשת:
חוזר על עמדתנו למעצרו של המשיב עד תום ההליכים המשפטיים כנגדו. אשמור על זכותנו לטעון לעניין אישום הנשיאה בדיון הנדחה מבחינה ראייתית.


החלטה
1. זוהי בקשה למעצרו של המשיב עד תום ההליכים המשפטיים כנגדו, על רקע כתב האישום המייחס לו באישום הראשון - עבירות של קשירת קשר לפשע, עבירות בנשק (סחר בנשק), עבירות בנשק (הובלה ונשיאה). באישום השני - עבירה של שיבוש הליכי משפט.

2. בתמצית – נטען, כי המשיב ביחד עם אחרים באזור טייבה בתאריך 14.01.2014, מכרו לי.ב.ש (להלן: "הסוכן הסמוי") נשק מסוג קרלו תמורת 22,000 ₪.

3. ב"כ המשיב הסכים לקיומן של ראיות לכאורה ביחס לעבירות של קשירת קשר לפשע וסחר בנשק, בעוד בעבירות של הובלה ונשיאה סבור שאין ראיות לכאורה. עוד הסכים ב"כ המשיב לקיומה של עילת מעצר סטטוטורית. עם זאת, עתר להפנות את המשיב לקבלת תסקיר מעצר שיבחן חלופת מעצר. מנגד, ב"כ המשיב סבור, שקיימות ראיות לכאורה גם בעבירות של הובלה ונשיאה של נשק. עוד עתר למעצרו עד תום ההליכים.

4. קובע להמשך דיון וקבלת תסקיר מעצר ליום 29.05.2014 שעה 10:00.

יחד עם זאת, מובהר, כי אין בעצם הפניית המשיב לקבלת תסקיר, כדי להעיד על התוצאה שתתקבל בסופו של יום.

5. המשיב יישאר במעצר עד למתן החלטה אחרת ויובא לדיון באמצעות שב"ס.

עותק ההחלטה יישלח לשירות המבחן.

ניתנה והודעה היום כ"ט ניסן תשע"ד, 29/04/2014 במעמד הנוכחים.

נסר אבו טהה, שופט


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: מטעב אלהואשלה
שופט :
עורכי דין: