ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין רז גואטה נגד רזי מלץ :

בפני כבוד השופט זכריה ימיני

תובעים

1.רז גואטה
2.לירון גואטה

נגד

נתבעים

רזי מלץ

פסק דין

הנתבע הוא בעל הזכויות בדירה הנמצאת ברחוב תלתן 6 במודיעין (להלן-"הדירה").

התובעים מתגוררים בשכירות בגבעתיים, ובקשו לעבור להתגורר בשכירות במודיעין, ליד משפחת התובעת. לצורך הפסקת השכירות בגבעתיים, היה על התובעים למצוא שוכר חילופי לדירה בה התגוררו. התובעים ניהלו משא ומתן עם הנתבע לפיו ישכרו מאת הנתבע את הדירה. הצדדים הגיעו להסכמה אודות כל תנאי השכירות ושילמו לנתבע "דמי רצינות" בסך 2,000 ₪. הנתבע שלח לתובעים טיוטת חוזה שכירות, אשר ברצון התובעים היה לבודקו. התובעים נתקלו בקשיים במציאת השוכר החילופי, והודיעו לנתבע שהם מבטלים את העסקה. התובעים בקשו מהנתבע להחזיר להם את "דמי הרצינות" בסך 2,000 ₪, אך הנתבע סירב לעשות כן בטענה שהוא חילט סכום זה בגין נזקים שנגרמו לו עקב הודעת הביטול .

בהתאם לחוקי החוזים ובהתאם לדיני עשיית עושר ולא במשפט כאשר מתבטל חוזה, על כל צד להחזיר לצד שכנגד את אשר קיבל על פי החוזה. במקרה שבפנינו העסקה בין הצדדים, אם אכן הייתה עסקה בת תוקף, בוטלה, ועל הנתבע להחזיר לתובעים את הסך 2,000 ₪. בין הצדדים אין הסכמה אודות פיצוי מוסכם, והנתבע לא הגיש תביעה בגין נזקיו הנטענים.

אשר על כן, על הנתבע להחזיר לתובעים, ביחד ולחוד, את הסך 2,000 ₪ בתוספת הפרשי הצמדה ורבית מיום הגשת התביעה (11.2.14) ועד ליום התשלום בפועל.
בנסיבות העניין אין צו להוצאות.

ניתן היום, כ"ח ניסן תשע"ד, 28 אפריל 2014, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: רז גואטה
נתבע: רזי מלץ
שופט :
עורכי דין: