ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין ברכה פרח נגד מוסך אחים פריג' בע"מ :

29 אפריל 2014
לפני: כבוד השופטת חופית גרשון-יזרעאלי

התובעת
ברכה (סעידה) פרח
ע"י ב"כ עו"ד אהוד ויניצקי

-
הנתבעות

  1. מוסך אחים פריג' בע"מ
  2. טיולי ראלי בע"מ

ע"י ב"כ עו"ד משה וקרט

החלטה

הנתבעות הגישו בקשה לביטול חלקי של פסק הדין שניתן בתיק בהעדר הגנה, ביום 3.11.13. לטענת הנתבעות, עומדות להן טענות הגנה בכל הנוגע לעילות התביעה של פיצוי בגין הפרשות לקרן השתלמות, קרן פנסיה ופיצוי בגין עוגמת נפש.
כן נטען, כי כתב ההגנה לא הוגש בשל טעות של מנהלת החשבונות של הנתבעת.
ביום 9.3.14 התנהל דיון ממושך בבקשה, במסגרת הדיון הודיעה התובעת כי אינה עומדת על התביעה לפיצוי בגין הפרשות לקרן השתלמות.
בסופו של הדיון הגיעו הצדדים להסכם פשרה בתיק, אשר הותנה בחתימת ערב מטעם הנתבעת. חתימה כאמור לא הוגשה עד יום, וכן לא הוגשה כל הודעה או בקשה אחרת מטעם הצדדים.
משכך, ניתנת בזאת החלטה בבקשה לביטול חלקי של פסק הדין:

הלכה היא, בבתי המשפט בכלל ובבית הדין לעבודה בפרט, כי ככלל יש לבטל פסקי דין שניתנו בהעדר הגנה, שעה שקיימת טענת הגנה לכאורה, ליתן לצדדים את יומם ולברר את הטענות לגופן.
אף במקרה זה, שעה שהתובעת עצמה ויתרה במסגת הדיון על אחד מרכיבי התביעה, וביחס לשני רכיבים נוספים פורטו טענות הגנה, מצאתי כי קיים מקום לביטול חלקי של פסק הדין מיום 3.11.13, ולו מחמת שיקולי צדק. בנסיבות אלה, אף קיים מקום להפחתת סכום ההוצאות שנפסק בפסק הדין.
עם זאת, שעה שהנתבעת עצמה מודה, כי כתב ההגנה לא הוגש בשל מחדלים התלויים בה, מותנה ביטול פסק הדין בתשלום הוצאות בסך 2,000 ₪ לתובעת, תוך 15 יום מיום שהנתבעת תקבל לידיה את פסק הדין.
הנתבעת תודיע לבית הדין על תשלום ההוצאות כאמור, בצירוף אסמכתא, עד ליום 1.6.14, ולאחר מכן יבוטל פסק הדין בכל הנוגע לרכיבים של פיצוי בגין הפרשות לקרן השתלמות, קרן פנסיה ופיצוי בגין עוגמת נפש. כמו כן, סכום ההוצאות ושכר הטרחה שנפסק בפסק הדין יופחת לסך 4,000 ₪.
לא תמסר הודעה כאמור, יוותר פסק הדין על כנו.
התיק יובא לעיוני ביום 5.6.14.

ניתנה היום, כ"ט ניסן תשע"ד, (29 אפריל 2014), בהעדר הצדדים ותישלח אליהם.


מעורבים
תובע: ברכה פרח
נתבע: מוסך אחים פריג' בע"מ
שופט :
עורכי דין: