ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד אלכסיי סוקולוב :

33032-04-14

בפני כבוד השופטת ג'ני טנוס
המבקשת
מדינת ישראל

נגד

המשיב
אלכסיי סוקולוב (עציר)


נוכחים:
ב"כ המבקשת – עו"ד גל ירדן
המשיב – הובא
הסניגור – עו"ד אולג פרג'ין, ס. ציבורי

פרוטוקול

הסניגור:
מסכימים לקיומן של ראיות לכאורה ועילת מעצר. מאחר ולמשיב אין עבר פלילי, ומאחר ומדובר באירוע חד פעמי כלפי המתלוננת ואלימות במדרג נמוך יחסי, האירוע התרחש על רקע הליך גירושין המתקיים בין הצדדים, נבקש להציג חלופת מעצר בבית אחותו של המשיב בקריות, הרחק ממקום מגוריה של המתלוננת, בפיקוחן של אחותו ואמו של המשיב. המתלוננת עברה להתגורר בת"א אצל אחותה. בנוסף, מאחר והמשיב הוא המפרנס היחיד של המשפחה, והוא עובד במפעל בתפן, נבקש לשקול לאפשר לו להגיע לעבודתו.

ב"כ המבקשת:
חוזר על נימוקי הבקשה.

הגב' לאה סוסנובסקי, ת.ז. מס' 321255507, מוזהרת לומר את האמת ומעידה:
אני אחותו של המשיב, מתגוררת ברח' הגליל 13, בק. ביאליק. אני עובדת כמתכנתת ושעות העבודה שלי גמישות. אני מסכימה כי אחי יהיה אצלי במעצר בית, אני גם מסכימה לחתום על ערבות כספית עבורו. אני יודעת שהוא מואשם בכך שהרביץ לאשתו. אם הוא לא יקשיב לי ויצא ממעצר הבית אני אתקשר מיד למשטרה.

הגב' לודמילה סוקולוב, ת.ז. מס' 321010902, מוזהרת לומר את האמת ומעידה בשפה הרוסית ובתרגום הסניגור:
אני אמו של המשיב. אני אגור כעת עם הבת שלי בקריות. אני יודעת במה מאשימים אותו, שהוא רב עם אשתו ונתן לה מכות. אם ביהמ"ש ישחרר אותו למעצר בית והוא יצא מהבית, אני אתקשר להתקשר למשטרה.

החלטה
כנגד המשיב הוגש כתב אישום בגין תקיפה הגורמת חבלה של ממש כלפי בת זוגו ותקיפה סתם בנסיבות מחמירות כלפי בנו הקטין, ובנוסף לכל אלה, גם איומים.

הסניגור אישר קיומן של ראיות לכאורה ועילת מעצר, והדיון נסב למעשה על בחינת חלופת המעצר.

מבלי להמעיט מחומרת העבירות שאכן מקימות עילת מעצר ברורה, ולאחר ששמעתי את המפקחות, ובהתחשב בעובדה, כי למשיב אין כל הרשעות קודמות, שוכנעתי כי החלופה המוצעת היא חלופה ראויה בנסיבות העניין ויש בה כדי לאיין את מסוכנותו של המשיב.

אשר על כן, אני מורה על שחרור המשיב בתנאים שלהלן:

  1. המשיב ישהה בתנאים של מעצר בית מלא בבית אחותו, הגב' לאה סוסנובסקי, ברח' הגליל 13 בקרית ביאליק, בפיקוחה או בפיקוח אמו של המשיב, הגב' לודמילה סוקולוב, לסירוגין. די בפיקוח אחת מבין השתיים בכל רגע נתון.
  2. אני מתירה למשיב לצאת ממעצר הבית לצורכי עבודה בלבד למקום עבודתו במפעל טכנולוגיה להבים בתפן, ולשם כך לצאת ממעצר הבית שעה לפני תחילת העבודה ולהגיע חזרה למעצר הבית עד שעה מרגע סיום העבודה, בהתאם לסידור עבודה שיוגש לידי המבקשת שבועיים מראש. יובהר, כי היציאה הראשונה ממעצר הבית מותנית בהמצאת סידור העבודה כאמור.
  3. המשיב יחתום על התחייבות עצמית ע"ס של 12000 ₪. כמו כן, על המפקחות לחתום על ערבות צד ג' על סכום דומה, להבטחת התנאים ולהבטחת מילוי תפקידן.

ביהמ"ש מודיע למפקחות כי המשטרה יכולה לבקר בבית כדי לעמוד על קיום ההחלטה.

ניתנה והודעה היום כ"ט ניסן תשע"ד, 29/04/2014 במעמד הנוכחים.

ג'ני טנוס, שופטת


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: אלכסיי סוקולוב
שופט :
עורכי דין: