ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין שלמה תחבורה בע"מ נגד משה גודינגר :

בפני כבוד השופטת גלית אוסי שרעבי

תובעת

שלמה תחבורה (2007) בע"מ

נגד

נתבעים

1.משה גודינגר
2.דן חברה לתחבורה ציבורית בע"מ

פסק דין

לפני תביעה בגין נזקי רכב התובעת עקב תאונה מיום 26/12/11.

1. לטענת התובעת, עת רכבה עמד במקום מותר לחניה, התנגש אוטובוס הנתבעים ברכב בעוצמה מאחור.
לטענת הנתבעים, רכב התובעת חנה שלא כדין בתחום צומת, כשנהגו עמד לידו כשדלתו האחורית שמאלית פתוחה חלקית. משפנה האוטובוס ועבר על פני הרכב, פתח נהגו את דלת הרכב, וזו פגעה בדופן האחורית ימנית של האוטובוס.

2. לאחר שעיינתי בכתבי הטענות ונספחיהם, בעדויות שבפני, במוצגים שהוגשו ובסיכומי ב"כ הצדדים, החלטתי לדחות את התביעה, ולהלן נימוקי:

הן בכתב התביעה והן בטופס ההודעה על מקרה הביטוח, ת/1, נטען כי רכב התובעת חנה בחניה כדין. רק בעדותו בפני אישר נהג התובעת כי הרכב חנה למעשה בתחום אבן שפה אדום – לבן בזווית לנתיב הנסיעה, כשחלקו על המדרכה.

בטופס ההודעה על מקרה הביטוח לא ציין כלל נהג התובעת כי בעת התאונה עמד מחוץ לרכב כשדלתו פתוחה. עובדה זו פורטה ע"י נהג האוטובוס בטופס הודעתו על מקרה הביטוח, נ/1, ואומתה ע"י נהג התובעת בעדותו בפני.

נהג רכב התובעת למעשה לא ידע לתאר את אופן הפגיעה ברכב התובעת, ואילו נהג האוטובוס, אשר הבחין מבעוד מועד ברכב התובעת ובנהגו מחוצה לו, כשהרכב חונה במקביל למדרכה, תיאר את נסיעתו האיטית על מנת לחלוף על פני רכב התובעת ואת מיקום הפגיעה באוטובוס, מאחור.

מיקום האימפקט באוטובוס מתיישב, לטעמי, עם גירסת הנתבעים באשר לאופן התרחשות התאונה. לפי גירסת נהג רכב התובעת, סביר בעיני כי האוטובוס צריך היה להיפגע בחלקו הקידמי, ומשהמשיך בנסיעתו, מצופה היה להבחין בפגיעה בכנף ברכב התובעת, אלא שהנזק ברכב התובעת הינו מאחור במרכז הרכב.

הגם שנהג האוטובוס אישר פגיעה קלה ברכב התובעת בדלת, לא נטען כלל לנזק מסוג זה ע"י התובעת. מוקדי הנזק הנטענים בטופס ההודעה על מקרה הביטוח, ת/1, אינם עולים בקנה אחד עם גירסת נהג התובעת באשר לאופן עמידת הרכב ואף אינם מופיעים במלואם בתמונות הנזק ובדו"ח השמאי.

לאור כל האמור, אני מקבלת את גרסת נהג האוטובוס באשר לאופן התרחשות התאונה. משפתח נהג רכב התובעת את הדלת האחורית של הרכב שלא לצורך, לכיוון נתיב נסיעה בתחום צומת וכשהרכב חונה במקום אסור, הרי האחריות להתרחשות התאונה מוטלת עליו.

3. לפיכך, התביעה נדחית.
התובעת תישא בהוצאות הנתבעים בסך 1,500 ₪.

זכות ערעור לבית המשפט המחוזי בתוך 45 יום.

המזכירות תמציא העתק פסק הדין לצדדים.

ניתן היום, כ"ח ניסן תשע"ד, 28 אפריל 2014, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: שלמה תחבורה בע"מ
נתבע: משה גודינגר
שופט :
עורכי דין: