ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מרדכי מורלי נגד מדינת ישראל :

בפני כבוד השופט ירון מינטקביץ
המבקש
מרדכי מורלי

נגד

המשיבה
מדינת ישראל


נוכחים:
המבקש
מטעם המשיבה – רס"ם יוסי חדד

פרוטוקול

נציג המשיבה: אין מחלוקת שהטלפונים שייכים למבקש. אנחנו צריכים אותם כמוצג במשפט. יש טענות מצד אבי ועקנין נציגו של בעל הקיוסק, כי הפלאפונים או שווה ערך להם כספית יוחזרו אליו. לכן אנחנו כאן.

מר אבי ועקנין: קניתי את הטלפונים מאסף אילוז, לא ידעתי שהוא עבריין. הוא אמר שהפלאפונים שלו והוא אחראי עליהם והוא ערב שהם שלו ולא גנובים. שילמתי לו על הפלאפונים 2,000 ₪, ותיקנתי את הסוללה וראיתי את התמונות של מורלי, יומיים לאחר מכן הם באו אלי מורלי ואסף והבנתי שמשהו לא מסתדר. היה הסכם בינינו שאסף מחזיר לי את הכסף שלי ואני מחזיר להם את המכשירים.


החלטה

לפני בקשה להחזרת תפוס.

אין מחלוקת בין הצדדים על עובדות המקרה: בסמוך ליום 15.12.13 גנב אדם בשם אסף אילוז שני מכשירי טלפון מביתו של המבקש ומכר אותם למר אברהם ועקנין בעבור 2,000 ש"ח . אין מחלוקת בין הצדדים כי הטלפונים שייכים למבקש.

עמדת המשיבה היא, כי הטלפונים דרושים לה כמוצג בעניין תיקו של אסף אילוז.

עמדתו של מר אברהם ועקנין היא, כי רכש את הטלפונים כדין ממר אילוז ואינו מוכן שיוחזרו למבקש.

לאחר שנתתי דעתי לעניין עובדות וטענות הצדדים, ראיתי כי יש להשיב את התפוסים לידיו של המבקש מר מורלי.

מר ועקנין רכש מכשירי טלפון מאדם שהגיע לחנותו. מדבריו עולה, כי מלבד מילתו של מר אילוז לא הוצגה לו כל ראיה כי מר אילוז הוא בעליהם שלה טלפונים, ומכל מקום גם מר ועקנין אינו חולק על כך שהטלפונים שייכים למר מורלי ונגנבו ממנו. כאשר אדם רוכש מכשירי טלפון ממוכר אקראי הוא לוקח סיכון, ובמקרה זה הסיכון התממש.

באשר לעמדת המשיבה: מעיון בתיק עולה, כי אין צורך חיוני בהצגת מכשירי הטלפון לשם ביסוס התיק נגד מר אילוז, שכן יש די ראיות נגדו לכאורה גם בלעדיהם. מכל מקום, המשיבה תצלם את מכשירי הטלפון בטרם יוחזרו לידיו של המבקש, והמבקש מוזהר כי עליו לשמור על המכשירים ברשותו, וכי עליו להציגם לבית המשפט, ככל שיידרש לעשות כן.

לאור זאת, התפוסים יוחזרו לידי המבקש עד ליום 4.5.14.

ניתנה והודעה היום כ"ח ניסן תשע"ד, 28/04/2014 במעמד הנוכחים.

ירון מינטקביץ, שופט

הוקלד על ידי מיכל מנצורי עוקשי


מעורבים
תובע: מרדכי מורלי
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: