ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מונדר ג'באלי נגד שירות בתי הסוהר :

לפני כבוד השופט אברהם טל - נשיא

העותר
מונדר ג'באלי

נגד

המשיב
שירות בתי הסוהר
נוכחים:
העותר ובא כוחו עו"ד יוליאן לנדסמן
ב"כ המשיב עו"ד אפרת הרוש

פרוטוקול

ב"כ העותר: חוזר על העתירה.

ב"כ המשיב: מגישה כתב תשובה בצירוף מידעים. כתב התשובה הוגש אתמול בשעה 17:05.

ב"כ העותר: עיינתי בכתב התשובה. אני מבקש שבימ"ש יורה לשב"ס להוציא את העותר לחופשה בת מספר שעות בתנאים מגבילים לצורך השתתפות בחתונת אחיו שזה בהחלט אירוע חשוב. אנו מוכנים להפקדת ערבות כספית.
מתגובת המשיב עולה שזה שחזור של מידעים שכבר הוגשו. אין במידעים הללו ממש. אי אפשר לתת לבימ"ש מידע גולמי או אימרה של מישהו בבית הסוהר כי ברור לנו שהמידע שמדבר על כך שהעותר עלול להיפגע אם ייצא לחופשה זהו מידע של שב"ס, משטרת ישראל בתגובתה מפנה את העניין הזה לשב"ס. מה שמשטרת ישראל אומרת מצד שני זה גם כן שחזור של מה שהיא אמרה קודם לכן, בעניין של מונדר ג'באלי ניתנו מספר פסיקות, ביהמ"ש קבע שחזקה על ביהמ"ש שהעותר רשאי להגיש בקשת חופשה והנושא של המידעים ייבדק מחדש (החלטה מיום 16.2.14). מצטט.
אנו לא מבקשים שילוב בסבב חופשות. שלא יהיה פה שום ספק על כך שאנו נשתמש באישור חופשה הזו, אנו סך הכל מבקשים חופשה חריגה בתנאים מגבילים לצורך השתתפות בחתונה באולם שלא נמצא בטייבה אלא מחוץ לו ובתנאים מגבילים אפשר לאפשר חופשה זו מבלי להתייחס למידעים. העותר מרצה את עונשו כ- 7 שנים בכלא איילון ושום סיכון לא נשקף לחייו, שום פגיעה, שום דבר ועניין.
עד עכשיו נטען בשב"ס כי הוא משויך לארגון פשיעה. כפי הנראה גם משטרת ישראל וגם שב"ס הבינו שיש בין ארגון עבד אל קאדר לבין ארגון חרירי הסכם סולחה שמתגבש בימים אלה. ירדו מהנושא של שיוך ארגוני כי העותר לא משויך לשום ארגון, זה שיש לו בן דוד שמשייכים אותו לעבד אל קאדר יכול להיות. עדיין לא נערכה סולחה עם משפחת הקורבן אך חזקה על ביהמ"ש שאם האדם הזה היה מאוים ואם היה נשקף לו צל צלו של ספק של סכנה היו פוגעים בו, 7 שנים בבית הסוהר ושום סכסוך, אנו מבקשים שבימ"ש יאפשר מס' שעות מצומצם כדי שיוכל ליטול חלק בחתונת אחיו, וזה אירוע חשוב למשפחה וגם עבור העותר.

החלטה

העותר מרצה מאסר למשך 16 שנים ו- 3 חודשים בגין הריגה ונשיאת נשק והוא מבקש לצאת לחופשה חריגה על מנת להשתתף בחתונת אחיו שאמורה להתקיים ביום 4.5.14 באולם שמחות מחוץ לטייבה, מקום מגורי משפחתו.
המשיב מתנגד להוצאת העותר לחופשה החריגה וסומך התנגדותו על מידעים חסויים של שב"ס שהוצגו בפני ועל עמדת משטרת ישראל לפיה טרם נערכה סולחה בין משפחת העותר למשפחת הקורבן, עובדה שאין עליה מחלוקת.
עיון במידעים החסויים מעלה כי מדובר במידעים רציפים מאז כ- 6 שנים, לרבות מידעים מהזמן האחרון יחסית, שיש בהם כדי לעורר חשש לשלום העותר באם ייצא לחופשה החריגה, ולו בתנאים מגבילים.
אני ער לפסיקתו של כבוד השופט דנציגר ברע"ב 8055/13 מיום 16.2.14, לפיה יש לבחון את תקפות המידעים מעת לעת אך בהיעדר שינוי בתוכנם של המידעים ומאחר וחלק מהמידעים הם מהזמן האחרון יחסית, אין מקום לאפשר לעותר להשתתף בחתונת אחיו, מבלי להקל ראש בחשיבות השתתפותו בחתונה זו מבחינתו ומבחינת משפחתו.
התגובה לעתירה הוגשה לביהמ"ש אתמול בשעה 17:05 ומשכך לא נסרקה ולא הובאה לעיוני אלא במעמד הדיון.
העתירה הוגשה ביום 16.3.14, תגובת משטרת ישראל ניתנה ביום 25.3.14 ותגובת גורמי המודיעין של שב"ס ניתנה ביום 7.4.14.
משכך, אין הסבר לשיהוי בהגשת התגובה ואני מבקש מיועמ"ש שב"ס לתת הסבר על השיהוי בהגשת התגובה לתיק ביהמ"ש עד יום 30.4.14.
ב"כ המשיב תעביר הפרוטוקול וההחלטה ליועמ"ש שב"ס.

ניתנה והודעה היום, כ"ג ניסן תשע"ד, 23 אפריל 2014, במעמד ב"כ הצדדים והעותר.

אברהם טל, שופט
נשיא

הוקלד על ידי טלי שמואל


מעורבים
תובע: מונדר ג'באלי
נתבע: שירות בתי הסוהר
שופט :
עורכי דין: