ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד יואב בוכהנדלר :

בפני כבוד השופט שמואל יציב
המאשימה
מדינת ישראל

נגד

הנאשם
יואב בוכהנדלר


נוכחים:
התובעת: מפקח לי קמחי לוי, עו"ד
הנאשם: אינו נוכח
הסנגור: עו"ד רפי רויטגרונד
השעה: 10:46

בית המשפט מבקש מהסנגור להתקשר לנאשם.

פרוטוקול

בית המשפט מבקש מהסנגור להתקשר לנאשם.

הסנגור:
יש מענה קולי. אני מבקש לשמוע את עד ההגנה. היות ומדובר בעד טכני שלא שייך לארועי התיק אבקש לשמוע אותו חבל על בזבוז הזמן. אני מסכים שהעד ישמע ללא נוכחות הנאשם. אני מוותר בשם הנאשם על זכותו להיות נוכח בעת שמיעת עדות עד ההגנה.

התובעת:
אני אסכים שעד ההגנה ישמע במידה ויוצהר לפרוטוקול כי הנאשם לא ישמע בתיק הזה. אחרת לא אסכים לשנות את סדרי הדין.

הסנגור:
הנאשם יעיד ואין שום מניעה. מדובר בעד טכני לחלוטין. עדותו לא יכולה להשפיע על עדות הנאשם בשום צורה. אני רק רוצה לדעת באיזה שעה דווחה הניידת על הארוע.

התובעת:
אם בית המשפט ידחה הדיון אני מבקשת הוצאות גם לגבי התייצבותו של העד פעמיים ולהוציא צו הבאה לנאשם.

הסנגור:
בקשר לבקשות התובעת יעשה בית המשפט על פי שיקול דעתו. העד שהתייצב היום התייצב גם פעם קודמת עם מסמך ודיסק. אני מבקש שימסור לי להסתכל ואני יחזיר לו תוך שבוע. זה דיסק עם הקלטות וזכותי לעיין בזה. אני חושב שזה חומר ראיות. אני טוען שהמקרה ארע שלוש שעות קודם. העד הביא מסמך שבו יש אישור המשל"ט על הארוע והוא לא רוצה להראות לי את המסמך. הוא הביא דיסק עם הקלטות מדוע אני לא יכול לראות אותו.

העד רפ"ק יוסף גבאי לשאלות בית המשפט:
הדיסק שיש לי מתייחס לשידורי המשל"ט המתייחסים אך ורק לארוע 26 מתאריך 20.01.2012 וכן יש לי את דו"ח המשל"ט של ארוע 26. הניידת שטיפלה בארוע 26 אות הכינוי שלה 415 והייתה שייכת למשרד תנועה תחנת חיפה.
בדיסק שלי יש בעצם את ארוע 26 שהתחיל ב- 20.01.2012 בשעה 02:44 ועד השעה 03:00.

הסנגור:
אני למעשה מעוניין רק לארועים שבהם הייתה מעורבת ניידת 415 מתאריך 19.01.2012 שעה 23:00 עד 20.01.2012 שעה 03:00.

התובעת:
בית המשפט קבע בהחלטתו ב- 11.03 כי אינו מדובר בחומר חקירה ולכן לא היה צורך להגיש בקשה לפי סעיף 74 לחסד"פ. לכן קבע בית המשפט כי את החומר המבוקש יש להביא לבית המשפט ולא לידי ב"כ הנאשם. במידה ומדובר בחומר חקירה לפי סעיף 74 הרי שסעיף 75 קובע את מקום העיון ומקום העתקה של חומר החקירה. זאת לפי מה שנקבע ע"י התביעה. אם זה חומר חקירה אני יגיד איפה אנחנו מוכנים שהוא יראה את החומר בית המשפט:
בהחלט אם מדובר בחומר חקירה זאת אני קובע לאחר שאני שמעתי את דברי רפ"ק יוסף גבאי לגבי האופן שבו מתנהל המשל"ט של המחוז. לכן אני מבקש מהתובעת לדעת מתי יוכל הסנגור לעיין באותו חומר חקירה שמוחזק עכשיו ע"י רפ"ק יוסף גבאי.
התובעת:
הסנגור יכול לבוא ביום ד' בין השעות 09:00 ל-10:00.
הסנגור:
לדיון הבא אני מבקש לזמן בנוסף לעד יוסף גבאי גם את:
ראש משרד תנועה תחנת חיפה ושיביא עימו כל חומר רשום או מוקלט לגבי ניידת 415 המתייחס לכל הארועים בה הייתה מעורבת החל מתאריך 19.01.2012 שעה 23:00 ועד תאריך 20.01.2012 שעה 03:00.
לגבי בקשת התביעה להוצאות הנאשם במצב נפשי קשה. לכן אבקש שלא להטיל הוצאות.
התובעת:
אנו מתנגדים לבקשה. הבקשה היא לגילו חומר חקירה מכוח סעיף 74. נקבע בפסיקה שארועים קודמים כגון פלטי ינשוף של נאשמים אחרים שבוצעה להם הבדיקה עובר לנאשם או אחרי הבדיקה שנערכה לנאשם אינו חומר חקירה והינו כמסע דיג. ב"כ הנאשם חקר את השוטרים בכל הנוגע לשעת הארוע. עד ההגנה מטעמו מר גבאי אישר גם כן כי הארוע הינו סמוך לשעה הרשומה בכתב האישום. אין כל סיבה להעתר לבקשה. החוק קובע כי בקשה מסוג זה ככל הניתן תוגש לשופט אחר שאינו דן בתיק העיקרי שכן השופט שדן בבקשה מעיין באותו חומר וקובע אם הוא רלוונטי לנאשם.
נוכח כל האמור אבקש לדחות את הבקשה.

החלטה
סדרי הדין ברורים. בשלב זה בית המשפט אינו יכול לדעת איזו השפעה תהיה לעדות העד על גרסת הנאשם. לא רק זאת, אלא שהסנגור לאחר ששמע את דברי העד רפ" ק יוסף גבאי, ביקש לזמן עד נוסף. בנוסף לכך הכלל הוא שהנאשם יעיד ראשון ובית המשפט לא מוצא כל סיבה לחרוג מכלל זה.

מותב זה של בית המשפט פורש לגמלאות בתאריך 30.05.2014 והתנגדותה של התובעת תביא לכך שמותב זה של בית המשפט לא יוכל לשמוע את כל העדים והמשך הדיון יתנהל בפני שופט אחר. במצב כזה יוכל הסנגור לבקש לשמוע את כל העדים מחדש. האם התביעה מבקשת שכך יהיה?
נראה לי כי נסיבות תיק זה מחייבות לחרוג מעט מסדרי הדין, והדבר גם תואם את האמור בסעיף 75 "ככל הניתן" ולאור הנסיבות לא ניתן.

אני קובע להמשך הוכחות ההגנה לתאריך 13.05.2014 שעה 09:00.

אני מחייב הנאשם בהוצאות ישיבה זו בסך 1000 ₪ לטובת התביעה, ההוצאות הנ"ל כוללות גם את התייצבות עד ההגנה, רפ"ק יוסף גבאי, שהוא שוטר פעמיים מבלי שניתן היה לשמוע את עדותו. הסך של 200 ₪ שהנאשם הפקיד כהתחייבות לתשלום הוצאותיו של העד יחולטו ויקוזזו מהסך של 1000 ₪.
אני מחייב הנאשם בהוצאות בית המשפט בסך 1000 ₪. ההוצאות לטובת התביעה ובית המשפט שישולמו תוך 90 ימים לקופת בית המשפט.

אני מורה על זימונו של העד:
ראש משרד תנועה תחנת חיפה ושיביא עימו כל חומר רשום או מוקלט לגבי ניידת 415 המתייחס לכל הארועים בה הייתה מעורבת החל מתאריך 19.01.2012 שעה 23:00 ועד תאריך 20.01.2012 שעה 03:00.

המזכירות תוציא זימון לעד לאחר שהנאשם יפקיד סך 200 ₪ כערבון לתשלום הוצאותיו.
הסנגור יבצע מסירה אישית של ההזמנה לעד.

נמסר לרפ"ק יוסף גבאי כי עליו להתייצב במועד הבא.

מוצא בזה צו הבאה נגד הנאשם, יש להביאו תוך 24 שעות ממעצרו בפני מותב זה של בית המשפט.

ניתנה והודעה היום כ"ח ניסן תשע"ד, 28/04/2014 במעמד הנוכחים.

שמואל יציב, שופט

הוקלד על ידי דליה לינבנד


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: יואב בוכהנדלר
שופט :
עורכי דין: