ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין קבועה ג'ומעה נגד שר הפנים מר אברהם פורז :

פסק-דין בתיק בג"ץ 5193/04

בפני: כבוד השופט מ' חשין

כבוד השופטת ד' ביניש

כבוד השופטת מ' נאור

העותרים:
1. קבועה ג'ומעה

2. ליילא רדא קבועה (זבן)

נ ג ד

המשיבים:
1. שר הפנים מר אברהם פורז

2. לשכת מרשם האוכלוסין חדרה

עתירה למתן צו על-תנאי וצו ביניים

בשם העותרים: עו"ד עומר גזאווי
בשם המשיבים: עו"ד מיכל צוק

בבית המשפט העליון בשבתו כבית משפט גבוה לצדק

פסק-דין

השופט מ' חשין:

העותר 1 - אזרח ישראלי - נישא ביום 26.7.01 לעותרת 2, תושבת האזור. מאז נישואיהם מתגוררים העותרים יחדיו בבאקה אלגרביה. כנטען בעתירה, פנו העותרים אל לישכת מרשם האוכלוסין בחדרה בכדי להגיש בקשה לאיחוד משפחות וישיבת קבע, ואולם בלישכה סירבו לקבל את הבקשה. אין העתירה נוקבת במועד הגשתה של אותה בקשה ומי היה הפקיד שסירב לקבל את הבקשה. בקשתם של העותרים היא כי נורה את משרד הפנים להיענות בחיוב לבקשתם לאיחוד משפחות, נוכח העובדה שהעותרת 2 שוהה בישראל מיום נישואיה, קרא, מיום 26.7.01.

2. באת-כוחם של המשיבים הודיעתנו כי בירור שנערך בלישכת מינהל האוכלוסין העלתה כי בעניינם של העותרים לא הוגשה למשרד הפנים כל פנייה בבקשה לאיחוד משפחות. משלא הגישו העותרים בקשה לאיחוד משפחות, עתירתם הינה עתירה מוקדמת הלוקה באי-מיצוי הליכים, ועל-כן לא יוכל בית-המשפט להושיט להם סעד. ראו: בג"ץ 1052/03 אנואר זגאגרנה נ' שר הפנים (לא פורסם); בג"ץ 11165/03 עבאס כפאח מוחמד נ' שר הפנים (לא פורסם). לא נותרה ברירה מלפנינו אפוא אלא לדחות את העתירה.

3. זכותם של העותרים שמורה להם להוסיף ולעתור לבג"ץ לאחר שתינתן הכרעה בעתירות העקרוניות שעניינן חוק האזרחות והכניסה לישראל (הוראת שעה) תשס"ג-2003, אשר תוקפו הוארך לאחרונה בצו האזרחות והכניסה לישראל (הוראת שעה) (הארכת תוקף החוק), תשס"ד-2004, לתקופה נוספת של מחצית השנה.

4. העתירה נדחית. צו הביניים-דביניים שניתן ביום 27.6.04 - בטל.

היום, י"ג בתשרי תשס"ה (28.9.2004).

ט ת


מעורבים
תובע: קבועה ג'ומעה
נתבע: שר הפנים מר אברהם פורז
שופט :
עורכי דין: